Anax - Paul McBeth

Výrobce: Discraft

Anax (správná výslovnost je “Onyx”) je další z řady Paul McBeth disků od Discraftu. Jedná se o spolehlivý fairway/control driver, který se zatím vyrábí pouze ve swirly ESP materiálu. Ten je příjemný do ruky a vzhledově parádní.

Anax – distance či fairway driver?

Anax má rychlost 10, což je někde na pomezí fairway a distance driveru. Rim má relativně úzký, což zaručuje pohodlné držení i pro hráče s menšími prsty. Všechny Anaxy, se kterými jsem se setkal (Prototyp, First run, 1060 Paul McBeth limitka), byly lehce vypouklé. Když je nový, má trochu ostřejší vnitřní hranu, ale po pár hodech se rychle obrousí a potom už si na to nikdy nevzpomenete.

Jak Anax lítá?

Co se týče letových vlastností, Anax je s čísly 10/6/0/3 stabilní. Můžete mu věřit, že se vrátí a sám od sebe nebude točit doprava. Až ho trochu oházíte, stane se z něj rovný letec s jistým fadem na konci. Přesto, že má velký glide (na rychlost 10 doletí fakt daleko!) a je něj spolehnutí i ve větru. Pokud rádi házíte flex shoty nebo anhyzery, Anax se vám bude zamlouvat. V čem tento disk opravdu vyniká, jsou silové hody v mírném anhyzeru, kdy díky glidu drží dlouho stejný úhel a na konci lehce faduje zpátky do roviny. Dobré příklady nám dává sám Paul McBeth tady, nebo tady. Pokud se chcete podívat, jak letí v rukou nás, běžných smrtelníků, mrkněte na moje video pod textem. Anax bych přirovnal například k:

Forehand

Pokud s Anaxem plánujete házet forehandy, určitě můžu doporučit. Tím, že to není pravý distance driver, potřebujete čistější techniku, než na delší a stabilnější disky, ale jak to aspoň trochu zmáknete, můžete čekat dlouhé a rovné forehandy bez velkých skipů na konci. Dá se s ním hodit i “sweeping” hyzer, který se lehce zvedne a potom dlouho faduje doprava. Ve videu pod recenzí jsem pár forehandů hodil, tak se na to můžete podívat.

Závěrem

Abych to shrnul, Anax je skvělý control driver, který je dostatečně stabilní na to, abyste mu mohli věřit, ale zároveň umí letět v první fázi letu rovně. Pokud máte rádi třeba Vulture nebo Thunderbird, ale chcete trochu víc stability nebo vzdálenosti, je to určitě dobrá volba. Pro mě osobně je to (zatím) nejpovedenější disk z celé Paul McBeth série.

Anax specifikace

Typ disku: Distance driver
Průměr disku: 21.4 cm
Výška disku: 1.7 cm
Šířka rimu: 1.9 cm
Hloubka rimu: 1.2 cm
Max. hmotnost: 175 g

Anax v číslech

Speed: 10
Glide: 6
Turn: 0
Fade: 3

Letová charakteristika disku Anax

Letové vlastnosti disku Punisher

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ukázkové video

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.