Martin "MuMu" Malý

Jmenuji se Martin Malý, ale většina lidí mi říká MuMu. K discgolfu jsem se dostal zcela náhodou přes své děti. Těm byl discgolf představen Banánem na Kladně v rámci sportovně kondičního klubu, kam chodily. Pořídil jsem rodinnou sadu disků a párkrát to šel zkusit.

Jak jsem začal s discgolfem

Discgolfu jsem se naplno začal věnovat na konci prázdnin 2017. Zastavil jsem jednou v Nučicích, kde házeli dva kluci (Jerry a Johny) a fakt jim to šlo. Zeptal jsem se na pár věcí, dostal hodně cenných informací a možnost si jít s nimi zatrénovat. Od té doby jsem discgolfu zcela propadl.  Chodím trénovat každou možnou chvíli. Trénuji klidně sám, ale nejvíc mi dávají tréninky s Jerrym, který mi velice pomáhá a za to mu patří velké díky. O víkendech občas zajdu na turnaj nasát tu pravou discgolfovou atmosféru a získat nějaké ty zkušenosti.

Pravidelně sleduji disgolfové turnaje po celém světě, různé kliniky od světových hráčů a dohledávám další informace na webu. Jak trénovat, jak si zlepšovat techniku atd…

S tím, jak se člověk posunuje dál, jsem mnohem více začal přemýšlet o každém disku. Jak se chová, jak létá, jak se jeho vlastnosti mění díky různým vlivům – opotřebení, větru a dalším. Který disk je vhodný na forhand, který na anhyzer a tak dál.

A co plánuji dál?

Chci dál trénovat a pracovat na své technice. Hlavním cílem je konzistentní výkon a zpřesnění hry. Také se chci účastnit dalších turnajů a poznávat nová hřiště a nové disgolfisty. Dále se budu věnovat  recenzím jak disků, tak i hřišť.

Pár discgolfových údajů

Oblíbené disky:  Envy, Octan, Axis, Trace, Aviar R-Pro

Oblíbená značka: MVP, Axiom a Streamline

Oblíbená hřiště: Nučice, Ladronka, Kadaň, Cheb doufám, že brzy to bude zase Kladno

Preferované hody: Backhand, forehand, thumber, začínám se učit rollery

Jak daleko dohodím: dokáži hodit přes 100m, když se potkám s technikou, tak i 120m

Jak dlouho hraji: začal jsem házet v létě 2017

Co budu na webu recenzovat?

Především pro vás budu recenzovat disky od firma MVP, Axiom a Streamline. V případě zájmu rád pro vás otestuji i jiné značky. Také vás seznámím s mými oblíbenými hřištmi.

Jinak jsem vytvořil a starám se o tento web, takže pokud máte dotazy či připomínky pište mi na r[email protected]

Share This