Pavel "Chroust" Votický

Jmenuji se Pavel Votický, je mi 49 let a po bouračce na motorce jsem částečný invalida (kolenní endoprotéza), takže veškeré sporty, které jsem dříve dělal (horolezectví, paragliding apod.) mě nenávratně opustily.

Kdy jsem viděl discgolf poprvé?

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu. Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži…jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“ – ale pak jsem na to zapomněl..až jsem další shodou náhod četl článek o tom, že v Teplicích zdejší starosta Kubera slavnostně přestřihl pásku nového dg hřiště na Letné..popadl jsem svého osmiletého kluka do podpaží..vzal dva zkroucené frisbee disky a vyrazil..

Časem jsem zjistil, že je spousta věcí jinak – že si člověk musí pořídit úplně jiné disky..a že ve sprotissimu je neprodávají..a že jsou turnaje, kam se může přihlásit i úplný začátečník – což jsme hned se synem udělali..a od té doby se to s námi táhne. Do hraní se zapojil i pětiletý synek Vilémek a i ty mé kluky to chytlo tak, že už mají svůj vlastní bag plný disků..a na zahradě přenosný koš, který nám nadělil Ježíšek..

Discgolfem žiju

Musím říct, že nás discgolf chytl tak, že veškeré ostatní koníčky a aktivity šly poněkud stranou – na základní škole v Dubí, kde pracuji, jsem v říjnu 2017 založil DG kroužek „Riders in the Sky“, který má v současné době 19 členů – žáků od páté do deváté třídy. Díky vstřícnosti vedení naší školy máme asi 20 školních disků, dva bagy a přenosný koš, který využíváme nejen venku, ale přes zimu i v tělocvičně. Také často využíváme nedaleká hřiště v Oseku a Teplicích, kde pořádáme turnaje.

Tak ať to lítá!

Jetě pár discgolfových informací

Oblíbené disky:  Truth, Harp, Ballista, Hallo, Bolt, Avenger SS

Oblíbená značka: žádnou více či méně oblíbenou nemám

Oblíbená hřiště: Cheb, Kadaň, Teplice, Štěrboholy, Ladronka, Osek, Běchovice…

Preferované hody: pouze a jen forehand

Jak daleko dohodím: kolem 80m, párkrát mi to doletělo i ke stovce

Jak dlouho hraji: od srpna 2017 (nejprve jsem zkoušel několik měsíců backhand, ovšem díky endoprotéze kolena jsem přešel definitivně v listopadu na forehand)

Co budu na webu recenzovat? chtěl bych se specializovat na stabilní disky vhodné na forhand, převážně midrange a krátké drivery, možná i na doplňky (bagy, oblečení apod.) a mou největší specializací budou markery 8-))

Share This