Buzzz

Výrobce: Discraft , plast: Pro-D, ESP

Legenda jménem Buzzz

Pokud sháníte nový, poměrně rovný midrange disk, tak jste na správném místě. Dneska si totiž rozebereme jeden z nejpoužívanějších disků na světě – Discraft Buzzz.

Buzzz je rovný disk na střední vzdálenosti, který lehce udrží v podstatě každý úhel, pod kterým ho vyhodíte, až do konce letu.

Discraft o něm píše:

Hráči se shodují – Buzzz je nejlepší disk, který si můžete koupit. Je to velmi spolehlivý, opravdu rovně letící midrange, budete po něm sahat znovu a znovu. S dostatečnou silou udrží jakoukoliv dráhu letu. 30-ti letá konzistence Discraftu znamená, že když ho ztratíš, stačí vytáhnout nový a jsi zpátky ve hře!

Zkušenosti

Buzzz byl můj první disk, co jsem si koupil a od začátku lítal krásně rovně, s předvídatelným lehkým fadem na konci. Dnes už mám jiný (vlastně 3), protože v Pro-D plastu se mi ohrál a začal lítat doprava. Ty nové (ESP) ale pořád létají stejně rovně, i když s nimi hodím 80-90 metrů. Používám ho na většinu delších příhozů. Když ho hodím hyzerem, tak ho krásně udrží, dopadne na zem a neskáče pryč, při rovném hodu se na něj můžu spolehnout a vím, že ho nepřervu a na konci se lehce vrátí doleva. Na anhyzery je taky super, úhel drží, ale pro tyto hody raději sahám po Cometě. Ostatně pokud se chcete podívat na porovnání těchto dvou disků, dovolil jsem si je hodit v následujícím videu.

 

Porovnání Discraft Buzzz a Discraft Comet

Nejen že Buzzz je skvělý přihazovací disk, dá se s ním velice dobře drivovat. Sám nehážu extra dlouhé vzdálenosti, ale tam, kde driverem hodím kolem 110 metrů, Buzzz doletí jen o něco málo méně (80-90m). Proto na kratších jamkách, které jsou mezi 40 – 80 metry, tento disk tasím rovnou na výhozišti. I s maximální silou ho jen tak nepřervu a je neporovnatelně přesnější než většina driverů.

I ve větru se s ním dá házet překvapivě dobře, není na něj moc náchylný. Když už fouká opravdu hodně, tak ho radši nechám v batohu (stejně jako ostatní rovné disky), ale na naše běžné povětrnostní podmínky je naprosto v pohodě.

Všechno výše psané platí pro pravoruký backhand.

Forhand

Moje forehandová technika není zdaleka tak dobrá, abych mohl tento disk recenzovat na forehandy. Obecně bych ale na tyto hody Buzzze nedoporučoval.

Závěrem

Pokud tedy sháníte rovný midrange disk, se kterým se dá hodit i pěkných pár metrů, určitě si na Buzzze vzpomeňte. A zajímavost na konec – podle statistik je to nejčastější disk na světe, se kterým hráči hodí eso. Zhruba každé dvanácté eso na světě někdo hodí Buzzzem. To samo napovídá o tom, jak rozšířený tento disk je.

Buzzz specifikace

Typ disku: Midrange
Průměr disku: 21.7cm
Výška disku: 1.9 cm
Šířka rimu: 1.2 cm
Hloubka rimu: 1.3 cm
Max. hmotnost: 180g

Buzzz v číslech

Speed: 5
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 1

Dostupné materiály

  • Pro D, Elite X (nejrovnější, po obouchání jde víc doprava)
  • ESP, FLX, Z FLX, Elite Z, Ti (Na konci letu mírně stabilní, hodně odolný).

Letová charakteristika disku Buzzz

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Podrobnosti o autorovi připravujeme ….

Pokud vás Buzzz od Discraft zaujal můžete se podívat na videa ze zahraničí.

Recenze od Nate Doss

Recenze Buzzz

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.