CD2

Výrobce: Discmania

Po delším experimentování se stabilními disky jsem obrátil svou pozornost k diskům méně stabilním – především mě začaly zajímat fairway drivery, které končí hodnotami -1 a 2, neboť hledám něco, co by forehandem létalo rovně. Nalézt takový disk není vůbec jednoduché (ač jeden takový, který sedí mému méně silovému forehandu, už mám, ale o něm až někdy příště). Zase jsem bloumal na stránkách ultimo.cz a přemýšlel, co by mohlo rovně létat, až jsem narazil na CD2.

CD2 od Discmanie je – jak již název napovídá – control driver s hodnotami 9 / 5 / -1 / 2. Disk mám v materiálu C – line, což je asi jedna z nejlepších hmot této firmy. Tak hurá na hřiště!

Turn

Po prvních hodech mi bylo okamžitě jasné, že dostat tento disk do slibovaného turnu -1 pro mě nebude vůbec snadné. Jakožto nesilový hráč jsem s tím měl zpočátku problém, ale když jsem se do disku začal opírat stále silněji, začal se objevovat – zprvu ne moc, ale po nějaké době jsem dokázal tu mínus jedničku z něho dostat. Ale musím říct, že ze sebe musím vyždímat vše, co mám (a možná i nemám). Samozřejmě, že při hodech proti větru už kolem 3 m/s, je ten turn mnohem výraznější.

Fade

Co mě překvapilo mnohem více, je fade CD dvojky. Ten tam je vždy, a to dokonce i při anhyzerovém náklonu – viz video (samozřejmě do určité míry). Další velmi podstatnou věcí je při rovném hodu neuvěřitelná schopnost skipování – prostě disk jde vždy doprava a ve srovnání s jinými disky velmi (podobně skipuje snad jen Deflector od MVP). Pokud disk nakloním více do anhyzeru, skipy jsou mnohem menší (také to je vidět na přiloženém videu). Z toho také plyne, že hod hyzer zůstane hyzerem – a co je velmi potěšující, že drží celou dobu velmi podobný úhel (nepřetáčí se na hranu), což je pro mě velmi důležitý faktor, který oceňuji například u disku Harp.

Materiál

Hmota C – line je pro forehandové držení velmi příjemná, disk mi neklouže a nevylétává z ruky dříve, nežli bych chtěl. Díky tomu dokáži hyzerové hody házet s neobvyklou přesností.

BH, overhead – to jsou hody, které prakticky neházím, takže ani tento disk neprošel testem těchto hodů. Na rollery mám jiný disk (Halo) a je to hod, který se vlastně teprve učím, takže jsem také netestoval (akorát bych ho zbytečně ničil 8¨-) ).

Závěr

S tímto diskem dokáži házet kolem 85 m, což je pro mě na takový disk velmi daleko (mé nejdelší hody jinými disky jsou do 100 m). Další pozitivní věcí je pro mě přesnost hyzerových hodů. Důležité plus vidím v tom, že pokud hodím disk nechtěně v lehkém anhyzeru, tak se mi dokáže vrátit zpět „do hry“. Jako malou nevýhodu při rovných hodech jsou velké odskoky při dopadu směrem doprava, což se jistě dá využít v nějakém např. stromovitém terénu, ale poněkud to snižuje přesnost hodu, kterou považuji za nejdůležitější veličinu. Ovšem i toto se dá trochu eliminovat mírným anhyzerovým náklonem (ale i tady platí, že záleží na síle, kterou do disku investujete).

Myslím, že CD2 je dost dobrý disk a že jsem si nevybral špatně – jsem zvědavý, jak dlouho bude držet udávané hodnoty, tedy jak velký vliv na něj budou mít především rány do stromů, kterých máme na teplickém hřišti nepřehlédnutelné množství. Ale i pokud mírně znestabilní, bude to pořád velmi dobrý disk, který stojí za minimálně za vyzkoušení.

Specifikace disku CD2

Typ disku: Control driver
Průměr disku: 21.1cm
Výška disku: 1.9 cm
Šířka rimu: 1.9 cm
Hloubka rimu: 1.1 cm
Maximální hmotnost: 178 g

CD2 v číslech

Speed: 9
Glide: 5
Turn: -1
Fade: 2

Letové vlastnosti disku CD2

Napsal Pavel "Chroust" Votický

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu...Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži, jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“

Více o autorovi ...

Videa k recenzi CD2 od Discmanie

Mrkněte, jak Pavel hazí s dikem CD2.

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.