DDx

Výrobce: Discmania

Po nedávné zkušenosti s diskem CD2 (9 5 -1 2) od Discmanie jsem si řekl, že bych mohl zkusit něco podobného, avšak trochu delšího. Nabyl jsem totiž dojmu, že hodnoty -1 2 na konci jsou u firmy Discmania pro mě takové, že se již jedná o spíše stabilnější disky. Trochu jsem se mýlil. Ale abych nepředbíhal.

Zvolil jsem pro další testování disk DDx s hodnotami 12 6 -1 2 a hmotnosti 171 g. Z názvu a hodnot je celkem patrné, že se jedná o distance driver, který by měl létat daleko.

Turn

Proti kratší CD2 jsem byl po prvních hodech překvapený, že dostat tento disk do turnu není zdaleka takový problém. Pokud mi nefoukalo do zad, turn se vždy projevil a disk vykroužil dlouhé a jemné esíčko.

Fade

Slibovaná dvojka na konci je. Opravdu se na ni můžete spolehnout a to nejen při rovných hodech, ale i při lehkém anhyzeru (jemný flex shot). Testoval jsem ho i při lehkém protivětru (cca do 3 m/s) – lehkým hyzerem disk letí ¾ dráhy rovně a pak stejně „fejduje“ (nedávno jsem ho na Ladronce na jamce č. 1 (97 m) hodil do lehkého protivěru přímo na koš a přistál mi hned vedle koše lehce vpravo). Pokud však fouká silněji, disk mi letí celou dobu doleva (FH). Pokud hodíte vyšší anhyzer, disk je schopen hod srovnat a ještě na konci letové dráhy „fejdovat“.

Materiál

Oblíbil jsem si C-line. Vydrží rány do stromů a máte jistotu, že ani po několika měsících se hodnoty disku výrazně nezmění. Jediné, co se trochu změní, je potisk – „ošoupává se“.

Závěr

Pokud nejste příliš silový hráč nebo umíte pracovat s tvarovanými hody, jsem přesvědčen o tom, že tento disk si ve vašem bagu najde výsostné místo. Létá opravdu daleko a umí létat rovně. Toužíte-li po dlouhém a táhlém hyzeru (nebo anhyzeru), je to disk právě pro vás.

 

 

Dovětek

Nedávno mi říkal jeden kamarád, že si tento disk také pořídil, ale že je pro něj velmi obtížné dostat ho do požadovaného turnu. Je to celkem zkušený hráč (BH), pro kterého není problém hodit přes 100 m. Zdálo se mi to trochu zvláštní, ovšem do té doby, nežli jsem si pořídil DD2 (13 5 -2 2) v C line a s hrůzou zjistil, že neturnuje ani náhodou a fejduje už téměř při odhodu (odhaduji konečná čísla na 0 3 až 0 4). Po diskusích s jinými hráči jsem se dozvěděl, že je tato vlastnost u disků od Discmanie ne nečastým jevem a snad by to prý mohlo být způsobené teplotou formy, ze které se disk vyndá (že by neznali v kapitalistickém světě termostat?). Nevím, s podobnými rozdíly jsem se setkal jen u disků Westside (a to jen ojediněle), proto bych byl rád, kdyby se vyjádřil každý, kdo má s tímto zkušenost či tuto záhadu dokáže objasnit.

Specifikace disku DDx

Typ disku: Distance driver
Průměr disku: 21.1cm
Výška disku: 1.7 cm
Šířka rimu: 2.3 cm
Hloubka rimu: 1.1 cm
Maximální hmotnost: 175 g

DDx v číslech

Speed: 12
Glide: 6
Turn: -1
Fade: 2

Letové vlastnosti disku DDx

Napsal Pavel "Chroust" Votický

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu...Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži, jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“

Více o autorovi ...

Videa k recenzi DDx od Discmanie

Mrkněte, jak Pavel hazí s dikem DDx.

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.