DiscGolfové hřiště Kladno lesík

Nové discgolfové hřiště na Kladně v parku Lesík je 9-ti jamkové s parem 27 a celkovou délkou 633m. Hřiště je v zrekonstruovaném parku plném mladých a zatím celkem nízkých stromů. Svými parametry je určeno zejména pro začátečníky což byl požadavek města. Ale dispozice celého hřiště je skvělá a nabízí nespočet variant jak zde hrát a trénovat. Také všem disgolfistům doporučuji hrát cesty jako OB, ale o tom se zmíním u jednotlivých jamek stejně jako o mandatore.

Na stavbě a návrhu hřiště se podílelo pár Kladenských disgolfistů. Výsledný laylout byl v taktovce Čerta (Pavel Voloczek) z Ultima. Výsledek je perfektní. Hřiště je velmi vyvážené a nabízí neskutečné tréninkové možnosti. Hřiště je v pohodě dostupné autem. Parkovat se dá na krajnici u jamky č.1, nebo na parkovišti u hřbitova. Co se MHD týče je kousek zastávka autobusu městaké integrované dopravy.  Bus 602 – zastávka „U Hřbitovů“ nebo Bus 603 – zastávka „Kladno, Hřbitovy“.  V těsné blízkosti hřiště je půjčovna, kterou najdete v květinářství u hřbitova. Hned u jamky č.1 je benzinka kde si můžete zakoupit drobné občerstvení. Do restaurace musíte do města. Na závěr mohu všem hřiště jen a jen doporučit. Určitě stojí za návštěvu.

DiscGolfové hřiště Kladno Lesík

Par hřiště: 27

Délka hřište: 633m

Doprava: Bus 602 – zastávka „U Hřbitovů“ nebo Bus 603 – zastávka „Kladno, Hřbitovy“

Parkoviště: V ulici Hřbitovní podél hřiště, nebo okolo benzínky.

Půjčovna: Ano – v květinářství
WC:
benzinka
Restaurace: ve městě

Souřadnice hřiště: 50.1523369N, 14.1045342E
Mapa hřiště: mapa

Jamka č. 1

Par 3, délka 69 m

Na rozehřání máme na Kladně krásnou rovnou jamku ve vzdálenosti 69m. Před jamkou je jeden obránce v podobě malého stromku. Po levé straně lemují faiway vyšší listnaté stromy. Chodník na této straně doporučuji hrát jako OB. Na pravé straně jsou nově vysázené mladé stromky, které se hrají také jako OB – hrana trávníku. Na levo od koše je křoví kterému se raději vyhněte. Tato jamka jako většina na Kladně jde házet mnoha způsoby. Volbu nechám na každém z Vás.

Jamka č. 2

Par 3, délka 79 m

Dvojka je společně se čtyřkou nejdelší jamkou na Kladně. Po levé straně je křoví a celkem hluboká strouha. Také jsou tu celkem vysoké stromy. Hodně nových stromů máte také přímo před sebou. Takže opravdu hodně obránců. Ale cest je tu celkem dost. Dá se hrát hyzer, který je asi nejbezpečnější. Je tam nejvíce místa, ale pokud chcete útočit na berdie je potřeba dost síly. Druhou stranou lze hrát anhyzer nebo forhand, ale pozor je zde více obránců a opravdu nechcete skončit v tom křoví a příkopu.

Jamka č. 3

Par 3, délka 71 m

Jamka č. 3 je v levo za dvojcí stromů. Před vámi je otevřená fairway a koš je schovaný za dvojcí stromů. Na levé straně jsou pár metrů za výhozištěm nově vysazené stromy, takže pokud chce hrát pravák forhand nebo levák backhand musí si na ně dát pozor. Házíte z mírného kopce, takže vzdálenost není problém. Jen si dejte pozor aby jste nepřehodili, jelikož můžete skončit mimo travnatou plochu, kterou doporučuji hrát jako OB.

Jamka č. 4

Par 3, délka 79m

Čtyřka se hraje do mírného kopce. Hned před výhozištěm je trojice stromů obranářů. Po pravé straně se klikatí cesta kterou hrajeme jako OB. Pár metrů na levo jsou nově vysazené a zatím celkem nízské stromky, ale pozor na ně. Variant je zase mnoho, vysoký forhand na mladými stromky, velký hyzer nad cestou nebo mírný anhyzer. I přes hlavu se zde dá hrát.

Jamka č. 5

Par 3, délka 70 m

Pátá jamka je zase do mírného kopce. Koš je umístěn na takové mítince která je lemovaná hustým křovím a mladými stromy. Pouze na levo je již vzrostlí strom, který se svým sousedem na pravo tvoří takovou bránu. Pokud si chcete hru zpestřit můžete tyto dva stromy hrát jako double mando. Jamka vybízí praváky k forhandu nebo anhyzeru. Už se opravdu těším až nově vysazené stromy povyrostou.

Jamka č. 6

Par 3, délka 73 m

Jamka číslo šest se hraje z kopce. Před vámi je celkem úzská fairway. Pozor si dejte hlavně na pravé straně na křovíčko. Na levé straně jsou zase mladé stromky. Koš je umístěn mezi břízkami. Je to velice pohledová záležitost. Asi nejjednoduší způsob jak tuto jamku hrát je hyzer nad křovím v pravo. Břízi kolem koše většinu disků srazí dolů, takže se nemusíte bát přitlačit. Puttování je velmi zajímavé a dost často si musíte vyšlápnout do strany abyste mohli házet na koš.

Jamka č. 7

Par 3, délka 68 m

Po přechodu od šestky se před vámi otevře krásný tunel. Sedmička je asi nejtěžší jamka na Kladně. Tunel je po prvé straně lemovaný velmi hustými vysokími listnáči. Na levo je zase pár mladých stromů, ale hlavně obrovské a husté tůje. Tam opravdu nechcete skončit. Disky se tam nejen velmi špatně hledají, ale vyhodit se odtud je občas neřešitelný problém. Před samotným košem je obránce v podobě křoví a stromu. Navíc za košem, který je v mírném kopečku se sbíhají cesty, které je dobré hrát také jako OB. Co tady hrát je na Vás, užijte si to 🙂

Jamka č. 8

Par 3, délka 65 m

A máme tu předposlední jamku. Hraje se do mírného kopce. Přímo před výhozištěm je pár mladých stromů. Na pravé straně je menší březový hájek. V levo cesta je OB. Asi nejčastější cesta je mírný hyzer pro praváky, ale dá se tu krásně hrát i forhandem. A pokud se nepletu byla to první jamka kde padlo eso. Jen pozor když jdete ke koši na hráče na jamce číslo devět, kteří můžou házet proti vám. Pokud si chcete jamku trochu zpestřit, lze vyhazovat o trochu níže na kruhovm plácku pod jamkou číslo 7. Nejen že si ji prodloužíte, ale i převýšení vám to trochu ztíží.

Jamka č. 9

Par 3, délka 59 m

Poslední a zároveň nejkratší jamka na hřišti. Zde je potřeba upozornit, že již při jejím návrhu se počítalo s mandem. Tím je první bříza v hájku před Vámi a je nutné hrát ji z levé strany. Je to nejen kvůli zvýšení obtížnosti, ale i kvůli bezpečnosti. Bohužel na grafice není mando označené. Přímo před výhozištěm je malý hájek z bříz. Hned za ním je ne moc velké okno které je potřeba trefit pokud chcete útočit na berdi.

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Podělte se o své zkušenosti

Discgolfové hřiště na Kladně přímo vybízí k různým alternativním jamkám. Pokud máte nějaký tip či radu, jak toto hřiště hrát, podělte se o své zkušenosti s tímto hřištěm s ostatními disgolfisty. Napište nám na email [email protected] nebo využijte tento formulář a my vaše postřehy rádi zveřejníme.

9 + 6 =

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.