DiscGolfové hřiště Osek

DiscGolfové hřiště v Oseku (cca 15 km z Teplic) je krátké hřiště o devíti jamkách. Jeho celkový par je 27 a délka 533 m. Driver zde použijete jen jednou, a to na jamce č. 3, která je nejdelší (107 m). Najdete tu pár jamek otevřených, pár polootevřených a několik uzavřených. Na dvou jamkách jsou mandatory. Hřiště též protíná potok, který bývá přes zimu svižný až zamrzlý (občas dokáže odplavit disk i desítky metrů) a je zároveň OB.

Kolem hřiště jsou dvě parkoviště, jedno menší u jamky č. 1 a velké u jamky č. 5. Posledních pár měsíců tu řádili kluci z technických služeb a spousta křoví značně prořídla, takže ani v letních měsících nebude problém se v kraťasech dostat k zatoulaným diskům. V Oseku se nachází pár výtečných restaurací (Černý orel, Horal apod.), kde se dá dobře najíst.

DiscGolfové hřiště Osek

Par hřiště: 27
Délka hřište: 533m
Doprava: Vlak: Osek Město pak cca 1km pěšky
Parkoviště: Malé u jamky č.1 a velké u jamky č.5

Půjčovna:
WC:

Restaurace: Černý orel, Horal

Souřadnice hřiště: N50.6224720 E13.6941110
Mapa hřiště: mapa

Jamka č. 1

Par 3, délka 54m

Polozavřená jamka, z levé části ji ohraničuje rybník, který je částečně chráněný sítí (disky přesto mohou někdy prolétnout pod plotem) a z pravé části je lemována řídkým křovím. Koš se nachází již pod stromy. Ideální směr je laser shot ke koši. Cesta u rybníka je OB.

Jamka č. 2

Par 3, délka 62m

Lehce utopené výhoziště, ideální pro forehandový hyzer – koš je chráněný řidším křovím a stromy, u výhoziště dva stromy, které je dobré netrefit.

Jamka č. 3

Par 3, délka 107m

Nejdelší jamka, asi jediná, kde využijete driver. Koš je o 6 m výše, nežli je výhoziště. Levou stranu lemuje pár stromů a křoví, pravá část je otevřená. Koš není z výhoziště vidět, ale pokud si poodstoupíte pár metrů vpravo, uvidíte jej. Na této jamce je lepší házet backhandem.

Jamka č. 4

Par 3, délka 52m

Zcela otevřená, převýšení 1m. Koš se nachází ve spleti pařezů a je dobré ho nepřehodit, neboť pak v puttování vadí větvičky rostoucí z pařezů. Tuto jamku lze házet jakkoli.

Jamka č. 5

Par 3, délka 42m

Nejkratší jamka na hřišti, koš se nachází o 2 m níže oproti výhozišti. Ideální jamka na backhand, zleva je křoví a stromy.

Jamka č. 6

Par 3, délka 59m

Klesání 3m – spleť zdatných stromů a nově zasázených stromků. Vpravo je potok (OB), který umí potrápit. Dle mého mínění je tato jamka lepší pro forehand, ovšem je zde větší riziko hodu do OB.

Jamka č. 7

Par 3, délka 69m

Mírné klesání, double mando – pokud tuto jamku neznáte, je dobré si ji projít a zjistit, kde se přesně nachází double mando, mezi které je výhodné si prvním kratším hodem přihodit a pak puttovat ke koši, za kterým se ovšem nachází opět potok, který je OB. Na této jamce není drop zóna, takže při minutí manda házíte opět z výhoziště. Birdie na této jamce není jednoduché.

Jamka č. 8

Par 3, délka 47m

Převýšení cca 3 m, v levé části je mando, které se obhazuje zprava, ideálně backhandem. V pravé části je opět obávaný potok (OB)

Jamka č.9

Par 3, délka 50m

Převýšení asi 1 m, uzavřená jamka opět mezi zdatnými a nově nasázenými stromy. V pravé části OB (potok), levou část hřiště lemuje plot, za kterým se nachází zahrádky a je dobré se mu vyhnout. Ideálně lze tuto jamku házet přímým hodem. Z košem se nachází ve vzdálenosti 5 m plot, který jamku ukončuje.

Napsal Pavel "Chroust" Votický

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu...Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži, jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“

Více o autorovi ...

Podělte se o své zkušenosti

Znáte discgolfové hřiště v Oseku? Chodíte sem pravidelně trénovat? Máte nějaký tip či radu, jak toto hřiště hrát?  Podělte se o své zkušenosti s tímto hřištěm s ostatními disgolfisty. Napište nám na email [email protected], nebo využijte tento formulář a my vaše postřehy rádi zveřejníme.

1 + 3 =

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.