DiscGolfové hřiště Praha Ladronka

DiscGolfPark Ladronka v Praze je 9-ti jamkové hřiště s parem 28 a celkovou délkou 868 m. Hřiště je rozděleno na dvě části, mezi kterými je cca 500 m dlouhý přechod. První část jsou dlouhé jamky, které dokonale prověří vaše drivery. Tato část je taková louka ohraničená velmi hustými křoviskami. Druhá část hřiště se nachází v místě, kde už je podstatně více stromů. Jamky jsou zde o něco kratší a techničtější. 

Dostupnost hřiště na Ladronce je vynikající. Tramvaj a autobus mají zastávku hned za rohem a pro auto je okolo parku dost parkovacích míst. Restaurace je kousek od jamky číslo 1, takže hlady trpět nebudete. V půjčovně bruslí, která se nachází hned vedle restaurace se dají vypůjčit i disky na hru. Hřiště je těžší a spíše pro pokročilejší digolfisty. Ale i nováčkům doporučuji vyzkoušet, hřiště za to rozhodně stojí.

Jediná nevýhoda tohoto hřiště je velké množství lidí. Zvlášť když je hezky. Je opravdu potřeba dávat pozor, především na pejskaře, jejichž pejsci se vesele probíhají mezi koši. Haf.

DiscGolfové hřiště Ladronka

Par hřiště: 28
Délka hřište: 865m
Doprava: Tramvaj č. 22 a 25 zastávka „Vypich“, Bus č. 180,191, 902 a 910  zastávka „Vypich“
Parkoviště: V ulicích (Tomanova, Podbělohorská) okolo parku Ladronka

Půjčovna: Ano – v půjčovně bruslí
WC:
v restauraci „Usedlost Ladronka“
Restaurace: Usedlost Ladronka

Souřadnice hřiště: N50.0783940 E14.3569140
Mapa hřiště: mapa

Jamka č. 1

Par 3, délka 97 m

Hned první jamka vás pěkně prověří. Je skoro sto metrů dlouhá a lehce z kopce. Po levé straně je velmi husté křoví. Na pravé straně, hned před výhozištěm, je strom a jeho větve překáží pořádnému hyzeru, který by se zde nabízel. Dejte si pozor na křoví vlevo, je husté a špatně se z něj vyhazuje. Já tuto jamku hraji stabilním diskem a mířím co nejvíce vpravo od koše, co větve stromu před výhozištěm dovolí. Házím rovnou ránu celkem nízko, aby fade na konci letu neskončil v křoví. Pokud je úplné bezvětří tak tu občas hraji „esíčko“, aby mě na začátku nestresovaly ty větve 🙂 Na tento hod beru Trace (11. 6. -1. 2.), je to letec a esíčko umí nádherně. Pokud máte takový disk v bagu, určitě to vyzkoušejte. 

Jamka č. 2

Par 3, délka 112 m

Na dvojce vás čeká hod z kopce dolů přes 100 m dlouhou louku. Koš je o 7 m níže než výhoziště. Tady si pěkně prohlédnete letové vlastnosti svých disků. Po pravé straně výhoziště je křoví. Koš je schovaný mezi třemi kaštany. Vlevo od koše je cesta, která je OB, stejně jako vše za ní. Variant, jak hrát tuto jamku, je spoustu. Pokud je bezvětří, snažím se útočit na birdie. Hraji backhandem rovnou ránu vpravo od koše pod větve stromů. Při výhozu mířím dolů. Jakmile by disk vystoupal moc vysoko hrozí, že fadne do OB. Při větru hraji na jistotu, stabilním diskem hodně vpravo od koše a druhou ranou přihazuji pod koš.

Jamka č. 3

Par 3, délka 80 m

Jamka č. 3 je má oblíbená. Koš je přímo proti vám asi ve stejné výšce, možná tak o metr výše. Před vámi je takové údolíčko a házíte přes něj na koš. Po levé straně je pár stromů a na pravo louka. Asi 25 m před košem na obouch stranách začíná křoví, které se zužuje až ke koši a tvoří takový trychtýř. Koš je v jeho nejužším místě. Křoví vpravo je celkem husté a hůře se z něj vyhazuje. Tuto jamku hraji nejraději stabilním midrangem (Vector 5.5.0.2). Házím lehký hyzer, ne moc vysoko. Mířím na pravo od koše na kraj křoví.  Tímto způsobem se mi zde velmi často daří zahrát birdie.

Jamka č. 4

Par 4, délka 152 m

A máme tu nejdelší jamku na hřišti. Jediný 4 par na Ladronce. Po pravé straně je velmi husté křoví. Na levo zase cesta, která je OB, stejně jako vše za ní. Toto ohraničení se směrem ke koši zúžuje. Pozor na to křoví. Je lepší skončit v OB, než někde v tom křovisku. Párkrát jsem tam strávil dlouhé chvíle hledáním disku a často byl na takovém místě, kam se téměř nedalo dostat, natož odtamtud házet. Z výhoziště vidíte terénní vlnu, takový asi metrový kopeček. Pak už je to ke koši zase po rovině. První hod hraji tak aby skončil za tou vlnou, nahoře na kopečku. Nejčastěji hraji backhandem podél křoví nějaké 3 – 4 metry vysoko. Pro mě je nejdůležitější druhá rána, kterou se snažím vytvořit co nejlepší pozici pro puttování. Druhou ránu hraji téměř vždy forehandem. Mířím nad cestu a nechám disk hezky stočit zpět ke koši. Pokud jde vše podle plánu, birdie je na světě.

Jamka č. 5

Par 3, délka 128 m

Tato a devátá jamka jsou jediné na Ladronce, kde se mi ještě nepodařilo zahrát birdie. Zde považuji za úspěch, když zahraji par. Z výhoziště není koš vůbec vidět. Je na pravé straně za hustým křoviskem, které začíná nějakých 50 m za výhozištěm. Na levé straně u výhoziště je pár stromů a za nimi cesta, která je OB. Na ní si dejte pozor. Pokud hodíte forehandem nebo anhyzerem 130 m můžete útočit rovnou na koš. Tuto jamku hraji na par. První hod házím backhandem. Mířím na kraj křoví na pravé straně a snažím se o maximální vzdálenost. Pozor na výšku hodu, pokud hodíte moc vysoko, disk fadne daleko od koše. Takže se raději držím při zemi 🙂 Druhá rána je příhoz do kopce ke koši. Házíte do kopce, tak se nebojte přitlačit. Za košem a na pravé straně od něj je křoví, takže se snažím, aby disk přistál vlevo od koše. Ideálně na jeho úrovni, nebo lehce pod ním, jelikož raději puttuji do kopce. Až odehrajete tuto jamku, vyjděte na cestu nad vámi a vydejte se po ní doleva směrem ke druhé části hřiště. Výhoziště 6ky najdete asi po 250 metrech po pravé ruce.

Jamka č. 6

Par 3, délka 83 m

Po delším přechodu od jamky č. 5 vás čeká trochu změna. Více stromů. Výhoziště je na louce a házíte na koš mezi stromy. Před vámi je celkem široký pravotočivý výsek mezi stromy. Na pravé straně je pár břízek a na levo jsou listnáče s větvemi až pěkně k zemi. Na ně pozor. Tvar této jamky vybízí k forehandu nebo anhyzeru (pro praváka). Osobně tu hraji oba typy hodů. Poslední dobou jsem tu úspěšnejší s anhyzerem. Pár birdie jsem tu už zahrál, ale par taky není špatný 🙂

Jamka č. 7

Par 3, délka 49 m

Sedmička je nejkratší jamkou na hřišti. Je to tunel. Prvních pár metrů je tunýlek mezi slabými listnáči, pak se to trochu otevře a trefujete se do takového kruhu ze stromů, kde je uprostřed koš. Zde je potřeba zahrát přesnou rovnou ránu. Pokud se vám podaří zahrát do kruhu ze stromů, máte birdie na dosah. Tuto jamku hraji putterem. Nejčastěji používám Envy. Občas zkusím i midrange Axis. Záleží, na co si člověk více věří. Zde vždy útočím na birdie, ale pokud trefíte jeden z prvních stromů budete rádi za par. Pokud ztroskotáte až na stromech v kruhu, dá se téměř vždy přihodit pod koš a zachránit par. Nejednou jsem na této jamce byl svědkem boogey i double-boogey 🙂

Jamka č. 8

Par 3, délka 67 m

Ke koši jamky číslo osm vede pravotočivá zatáčka mezi stromy. Hodit necelých 70 m z mírného kopečku není problém, ale ty stromy. Hodně lidí tu hází forehand, nebo anhyzer. Pozor, tyto hody musí být dostatečně dlouhé. Pokud je kratší, skončíte mezi stromy, odkud se hůře puttuje. Taky si dejte pozor, aby se vám disk nestáčel moc doprava. Já se zde snažím o slabý anhyzer, který se ke konci letu srovná. Nejčastěji používám midrange Axis, ale zkouším to tu i putterem Envy. Pokud nenarvete jeden z prvních stromů, tak zahrát par není zas takový problém.

Jamka č. 9

Par 3, délka 100 m

Poslední jamka na hřišti je pěkný oříšek. Tedy alespoň pro mě. Jedná se o par 3, 100 metrů dlouhý a do mírného kopce. Přímo před vámi jsou stromy s větvemi asi 2 metry nad zemí. Koš je na takové mítince a místa kolem něj na puttování je celkem dost. Jen nalevo je listnáč s větvemi až k zemi. Pod ním člověk skončit nechce. Zpátky na výhoziště. Takže rovně to jde, ale rána musí být prostě dokonalá. Těsně nad zemí a přesně mezi stromy. Já volím cestu okolo a to z leva. Tam je louka a dost místa. Po nějakých 60 metrech je místo pro to, aby se disk začal vracet do prava zpátky ke koši. Házím forehandem hodně vysoko doleva kolem stromů tak, abych trefil tu proluku. Zkouším to stejnou cestou i anhyzerem. Druhá rána je příhoz pod větvemi ke koši. A pokud se vše povede jak má, tak putt na par. Za par jsem tu opravdu moc rád. Tato jamka je pro mě asi nejtěžší na celém hřišti na Ladronce. 

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Podělte se o své zkušenosti

Znáte discgolfové hřiště na Ladronce? Chodíte sem pravidelně trénovat? Máte nějaký tip či radu, jak toto hřiště hrát? Podělte se o své zkušenosti s tímto hřištěm s ostatními disgolfisty. Napište nám na email [email protected] nebo využijte tento formulář a my vaše postřehy rádi zveřejníme.

3 + 7 =

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.