DiscGolfové hřiště Praha Štěrboholy

DiscGolfPark Štěrboholy je malé 9-ti jamkové hřiště s parem 27 a celkovou délkou 512 m. Všechny jamky mají par 3. Hřiště je hned vedle obchodního centra, takže veškeré zázemí (parkování, wc, stravování apod.) je při ruce, což je super. Stejně tak si můžete v obchodním centru zapůjčit disky na hraní. Dostupnost je vynikající jak MHD, tak autem.

Hřiště je velmi krátké a vhodné pro začátečníky, i když nekteré jamky jsou celkem technicky náročné. Hřiště je vyvážené, co se typů hodů týče. Vyzkoušíte si tu jak hyzer, anhyzer, forehend i zcela rovné hody. Štěrboholské hřiště je jako dělané na trénink krátké hry. Ale najde se tu i místo, kde můžete vklidu drivovat. Pro mě bylo hřiště moc milým překvapením. Jedné, co mi vadilo, bylo větší množství odpadků, na které jsem na hřišti narazil.

DiscGolfové hřiště Štěrboholy

Par hřiště: 27
Délka hřište: 512m
Doprava: Bus MHD 163, 208, 224, 959 zastávka „Ústřednní „
Parkoviště: Velké parkoviště nákupního centra

Půjčovna: ANO v Europarku
WC:
v Europarku
Restaurace: v Europarku

Souřadnice hřiště: N50.0714750 E14.5449314
Mapa hřiště: mapa

Jamka č. 1

Par 3, délka 52 m

Koš stojí na vyvýšeném místě za teréním zlomem a je na něj z výhoziště dobrý výhled. Na levé straně od koše je listnatý strom. Na pravé straně fairwaye je křoví, ale je celkem nízké, takže lze házet hyzer přes něj. Osobně tuto jamku házím právě hyzerem přes křoví. Mířím vpravo od koše, abych se vyhnul větvím stromu. Snažím se, aby disk přistál až nahoře u koše. Pro zkušenějšího hráče je zde birdie povinnost.

Jamka č. 2

Par 3, délka 51 m

Koš druhé jamky je za terénním zlomem a z výhoziště na něj není přímý výhled. Z levé strany je jamka chráněna nízkými, ale hustými stromy. Pro praváka je zde hyzer jasnou volbou. I já tuto jamku takto hraji. Mířím tak, aby dráha letu končila na pravé straně od koše. Vlevo od koše jsou stromy a moc místa na puttování tam není.

Jamka č. 3

Par 3, délka 56 m

Tak tahle jamka je trochu oříšek. Jedná se o tunel mezi stromy, které ale nejsou ještě moc vzrostlé a mají větve celkem nízko u země. Zde musíte hodit celkem nízko, rovně a hlavně přesně. Koš je na malém place mezi stromy. Tuto jamku hraji rovným hodem. Pokud máte v ruce tomahawk nebo thumber, je to také velmi dobrá varianta. Stromy jsou nízké takže není problém jít horem přes ně.

Jamka č. 4

Par 3, délka 60 m

Koš čtvrté jamky je na „náhorní plošině“. Je na něj přímý výhled a je cca o 2 metry výše, než výhoziště. Na pravé straně fairwaye je strom, který brání hodu hyzerem. Lepší volbou je zde anhyzer nebo forehand. U forehandu miřte více do leva, aby disk neskočil z „náhorní plošiny“ dolů, která vpravo od koše končí. Sráz je cca 4 metry dlouhý a puttovat z jeho paty je celkem oříšek. Já osobně tuto jamku hraji mírným anhyzerem. Mířím na levo od jamky a snažím se, aby disk přistál až na „náhorní plošině.“ Tato jamka mi celkem vyhovuje a velmi často na ni zahraji birdie.

Jamka č. 5

Par 3, délka 40 m

Pětka je nejkratší jamkou na hřišti. Velmi úzká fairway je lemována nízkými stromy a křovím. S touto jamkou jsem se hodně trápil a nemohl jsem zde zahrát dobrý výsledek. Pořád jsem se snažil o rovný hod, což se nedařilo a větve mi disk srážely. Nyní to hraji buď thumberem přes stromky, nebo forehandem, kde je více místa a překážky jsou nižší. Navíc pokud disk flipne na pravou stranu od koše, je tam mnohem více místa a lepší výhled na koš. Doporučuji vyzkoušet více variant a zjistit, co vám vyhovuje nejlépe.

Jamka č. 6

Par 3, délka 70 m

Tahle jamka se hází do mírného kopce. Po pravé straně je velmi husté křoví a přímo za ním se skrývá koš jamky číslo šest. Pozor na toto křoví i nízké stromy za ním. Špatně se odsud dostává. Z výhoziště není přímo vidět. Viděl jsem tuto jamku hrát různými způsoby (anhyzer, hyzer přes křoví), ale mě se nejvíce osvědčil forehand. Používám hodně stabilní disk a házím rovně podél křoví na pravé straně. Disk na konci letu zahne hezky do prava a lehce skipne. Většinou až za koš na pravou stranu, ale je zde celkem dost místa na putt. 

Jamka č. 7

Par 3, délka 53 m

Tuhle jamku nemám moc rád. Úzká fairway. Po pravé straně husté křoví a za ním je hned plot bytového komplexu. Na levo je strom a hned za ním (asi 25 metrů) jáma. Přes léto bývá prázdná, jen je plná rákosí. Ale už se mi stalo, že tam bylo přes dva metry vody a to se odtamtud disk hodně špatně vyndavá.  Tuto jamku hraji nejčastěji rovným hodem přímo na koš. Ono zde není moc místa pokoušet se o nějaký hyzer či anhyzer. Pokud je jáma plná vody, volím jistotu a hraji thumberem.

Jamka č. 8

Par 3, délka 49 m

Pohodička z kopečka. Ne, teď bez legrace. Koš osmé jamky je asi o 2 metry níže než výhoziště. Za košem je velmi nízký „lesík“, ze kterého se špatně vyhazuje ven. Na levo od koše je pár malých stromků, ale místo pro puttování jsem si tu vždy našel. Tuto jamku hraji mírným hyzerem stabilním putterem. Mířím na pravo od koše a také se snažím, aby disk na pravé straně skončil. Zde je podle mě lepší kratší rána, než delší.

Jamka č. 9

Par 3, délka 81 m

Jako poslední tu máme nejdelší jamku celého hřiště ve Štěrboholech. Fairway je velmi široká, takže můžete hrát váš oblíbený hod. Lze opravdu zkusit cokoliv. Jediné omezení je silnice po pravé straně, ale ta je celkem daleko a pokud nebude foukat vítr, myslím, že vás neohrozí. Osobně tu hraji stabilním midrangem pěkný hyzer. Ale zkouším tu v rámci tréninku i forehand. Toto výhoziště používám i při tréninku dlouhých hodů, kdy mířím na výhoziště jamky číslo 3. 

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Podělte se o své zkušenosti

Znáte discgolfové hřiště ve Štěrboholech? Chodíte sem pravidelně trénovat? Máte zde nějaký oblíbený laylout? Podělte se o své zkušenosti s tímto hřištěm s ostatními disgolfisty. Napište nám na email [email protected] nebo využijte tento formulář a my vaše postřehy rádi zveřejníme.

8 + 13 =

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.