DiscGolfové hřiště Teplice - park na Letné

DiscGolfové hřiště v Teplicích Na Letné se nachází téměř v centru Teplic a je umístěné v parku plném většinou vysokých stromů. Je to devítijamkové hřiště, par 29, délka 715 m (průměrná délka jamek je 80 m) a hráči uvítají zejména absenci křoví (poslední na jamce č. 8 bylo začátkem roku 2018 nemilosrdně ostříháno technickými službami).

Park je protkán asfaltovými cestičkami, po kterých se prochází většinou lidé venčící psy, což by pro vás mělo znamenat obezřetnost při házení a též při našlapování. Tyto cestičky také bývají OB. Jamky jsou různorodé – na rovině, do kopce i z kopce, avšak všechny jsou uzavřené, dokonce jamky č. 6 a 7 nazýváme džunglí, neboť jsou velmi hustě zarostlé stromy a dá se zde spolehlivě nahrát od birdie až po sedm hodů (říkáme, že se na těchto jamkách lámou charaktery :-)).

Hřiště bylo otevřené v létě 2017 a rekord zde drží Lukáš Filandr s neskutečným výkonem -10, což bude asi velmi těžké překonat. Sedm jamek má par 3, dvě jamky mají par 4. Parkování je možné na silnici lemující hřiště, nebo v areálu rozhledny Letná u tenisových kurtů. Poblíž hřiště se nachází dvě restaurace nabízející slušná jídla – restaurace U kozičky a o kousek dále přívětivější k zabláceným hráčům Švejk u Petra.

Toto hřiště mám velmi rád, je to vlastně místo, kde jsem poprvé začal hrát discgolf a dá se říci, že je to mé domovské hřiště. Dokázal jsem zde zahrát dvakrát kolo za -5 a dal zde své první ace na jamce č. 8. V deštivém počasí je potřeba trochu počítat s blátem, které se vyskytuje především kolem košů. Na podzim může potrápit při hledání disků spadané listí, ale dívky z technických služeb se poslední dobou starají, aby se nám na hřišti líbilo :-).

DiscGolfové hřiště Teplice

Par hřiště: 29
Délka hřište: 715 m
Doprava: Vlak „Teplice v Čechách“ pak pěšky asi 1,5km
Parkoviště: Areál rozhledny, okolní silnice

Půjčovna: Ne
WC: viz restaurace
Restaurace: U Kozičky, Švejk u Petra

Souřadnice hřiště: N50.6373675 E13.8312036
Mapa hřiště: mapa

Jamka č. 1

Par 3, délka 67 m

Tato jamka je lehce přes kopeček, koš se však nachází na úrovni výhoziště. Po pravé straně se vine asfaltová cesta, která je OB. Vlevo je svah, který při větrném počasí způsobuje turbulence a občas proto bývají letové trajektorie nevyzpytatelné. Ideální je zde házet přímo, ovšem ani backhandisté si na tuto jamku nestěžují – jelikož preferuji zcela výhradně forehand, házím velkým hyzerem vlevo nebo rovně stabilním midrangem. Birdie zde není problém.

Jamka č. 2

Par 3, délka 83 m

Oproti předchozí jamce je tato více techničtější. Dá se hrát dvěma způsoby – buď vnitřkem mezi stromy nebo riskantnějším způsobem vpravo nad asfaltovou cestou (OB), která je poněkud riskantnější (pozor na lampu!). Někteří hráči ji hrají rollerem. Birdie už není tak snadné jako na jedničce.

Jamka č. 3

Par 4, délka 103 m

První ze dvou čtyřparů, lehce z kopce. Backhandisté ji hází rovně z výhoziště, cesta pro forehand je směrem vlevo, kde je dobré volit nízký hod, neboť diskům vadí větve. Lze opět využít roller. Birdie je zde téměř povinnost, eagle je důvod k radosti.

Jamka č. 4

Par 3, délka 77 m

Jamka s převýšením asi 6 m, ideálnější pro příznivce backhandu. Nebojácní hráči volí též přímou cestu mezi dva stromy, forehand vlevo není úplně ideální cesta kvůli nízké větvi, která v zimním období nebývá díky absenci listí téměř vidět. V horní části je jamka lemovaná cihlovou zídkou (OB). Koš se nachází na vyvýšeném valu asi 3 m od zídky (zídku lze přelézt v místě branky a tak zachránit disk).

Jamka č. 5

Par 4, délka 105 m

Druhý čtyřpar, lehce do kopce. Backhand, forehand, lze házet jakkoli, oboje má své výhody a nevýhody (forehand má v závěrečném příhozu trochu více stromů). Viděl jsem tuto jamku hrát backhandovým rollerem, kdy disky celkem spolehlivě dorolují až ke koši. Opět jamka, kde by nemělo být birdie problémem.

Jamka č. 6

Par 3, délka 83 m

Následující dvě jamky dokážou potrápit i zkušeného hráče díky poměrně hustému porostu stromů. Zde nějaká univerzální rada asi neexistuje. Je dobré si jamku dobře prohlédnout, najít cestu, napřáhnout se, zavřít oči a hodit :-). Po podrobnějším zkoumání zde cestu najde každý.  Zahrát tuto jamku za par je slušný výkon, birdie je důvod k malé oslavě. Pozor na asfaltovou cestu vlevo, je OB.

Jamka č. 7

Par 3, délka 81 m

Trochu podobná jamka jako ta předchozí, mírně z kopce. Myslím, že tato jamka je jednodušší než šestka, ale opět platí, že par je důvod ke spokojenosti. Pokud umíte laser shot, vychutnáte si potlesk ostatních spoluhráčů za birdie. U této jamky platí opět to, že zde nějaký univerzální návod na to, jak ji házet, neexistuje.

Jamka č. 8

Par 3, délka 46 m

Výhoziště této jamky, ke kterému vás čeká asi 150 m přechod, se trochu obtížněji hledá. Nachází se v rohu oplocení těsně za rozhlednou. Koš se sedí o několik metrů níže a je to nejkratší a zdánlivě nejjednodušší jamka, která ovšem umí i potrápit. Házím ji putterem forehandem. Pozor na silnici, občas tam jezdí auta a je to OB.

Jamka č. 9

Par 3, délka 70 m

Závěrečná jamka je poněkud „do kopce“. Hned za výhozištěm se nachází dva stromy a kousek za nimi nivelační tyč a ač se zdá, že obé nelze trefit, tak vám mohu říct, že lze – a to dost spolehlivě. V pravé horní části se nachází dlážděná cesta, která je OB. Backhand, forehand, dle libosti. Sám tuto jamku házím forehandem stabilním diskem lehkým anhyzerem a občas se mi podaří přistát pod košem. Asi 6 m za košem je opět asfaltová silnice (OB).

Napsal Pavel "Chroust" Votický

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu...Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži, jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“

Více o autorovi ...

Podělte se o své zkušenosti

Znáte discgolfové hřiště v Teplicích? Chodíte sem pravidelně trénovat? Nějaký tip či radu jak toto hřiště hrát?  Podělte se o své zkušenosti s tímto hřištěm s ostatními disgolfisty. Napište nám na email [email protected] nebo využijte tento formulář a my vaše postřehy rádi zveřejníme.

10 + 11 =

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.