Drivery pro začátečníky od Discraftu

Tuto recenzi pojmeme trochu netradičně. Není totiž o jednom disku, ale je o rovných / nestabilních discích od Discraftu, které jsou vhodné jako první drivery pro začátečníky. Do této kategorie jsme vybrali tři disky – Undertaker, MantisSting. Pokud tedy sháníte svůj první, případně nestabilní driver, čtěte dál.

Undertaker

Začneme nejstabilnějším z naší trojice, Undertakerem. Je skoro jisté, že o tomhle disku ještě letošní sezónu hodně uslyšíme, protože Paul McBeth po přechodu k Discraftu označil tento disk jako nejrovnější driver, který kdy házel. Berme to trochu s nadhledem, ale fakt, že je to jeho nový signature disk, který nahradil jeho Teebird3 mluví za vše.
Jak je vidět na videu níže, Undertakera stačí hodit rovně nebo v mírném hyzeru a on letí rovně, pomalu turnuje a na konci se lehce vrátí. Jak jsem ale psal, je poměrně stabilní, takže pokud ho nedostanete k 80 – 90 metrům, moc turnovat nebude a oceníte ho spíš jako lehce stabilní driver, co bude držet rovinu a potom se spolehlivě vrátí. To ale určitě není na škodu.
O tomto disku platí, že velmi dobře drží úhel, pod kterým ho hodíte. Takže když chcete, aby držel hyzer nebo anhyzer, stačí ho v tom úhlu hodit a on ho bude držet. V tom vidím jeho velkou výhodu. Na forehandy funguje taky dobře, pokud máte rádi rovnější disky, já ale radši volím něco stabilnějšího, třeba Vulture.

Mrkněte na nabídku Undertakerů v různých hmotách >>

 

Mantis

Druhý z našich testovaných disků je Mantis. Oproti Undertakerovi se chová hodně rozdílně, přestože na videu to není moc vidět.
Kromě toho, že má hodně malý fade, je hlavní rozdíl v tom, že aby letěl rovně, nepotřebuje k tomu zdaleka tolik energie. Má totiž obrovský glide, díky kterému ho stačí jen tak “pomazlit” a on poletí pomalu, rovně a daleko. V menších rychlostech je to hodně znát. Pokud mu naložíte a hodíte ho rovně ke 100 metrům a víc, nečekejte, že se bude moc vracet – poletí dlouho a mírně doprava. Dejte mu lehký hyzer, hodně ho roztočte, nehoďte ho úplně naplno a dočkáte se úžasně rovného letu s pomalým lehkým turnem a v podstatě nulovým fadem.
V tomto směru je to dost unikátní disk, který hodně oceníte na lesních nebo jinak úzkých jamkách. Vždyť se podívejte na různá videa z turnajů, kde s ním Michael Johansen kouzlí nádherné hody. Na to, že má rychlost 8, umí doletět opravdu daleko a zároveň je přesný a předvídatelný.

Myslíte si, že Mantis je disk pro vás? Pořiďte si ho >>

 

Sting

Poslední na řadu přichází Sting, který je z testovaných driverů rozhodně nejméně stabilní a při silnějších hodech točí doprava opravdu hodně.
Tento disk s rychlostí 7 ocení hlavně začínající hráči, kteří zatím nedohodí moc daleko, ale zároveň hledají disk, který poletí rovně, doprava, nebo se jen nebude tak brzy stáčet doleva. Díky své malé rychlosti a velkému turnu i glidu je pro tyto potřeby Sting super disk.
Pokročilí a silovější hráči Sting ocení hlavně na vysoké hyzerflipy, které potřebují dostat hodně doprava a taky na rollery, kde Sting i přes svoji poměrně malou rychlost dojede opravdu daleko a nemá tendenci se rychle vracet. Dobře je to vidět ve videu. Není to disk, který byste chtěli házet 100+ metrů a čekali od něj, že poletí rovně – bude spolehlivě točit doprava. Pokud jste dobře technicky vybavení, dají se s ním kouzlit krásné rovné hody v lese a na úzkých fairwayích, chce to ale trochu ubrat na síle.
Máme tu v Moravském Krumlově několik začínajících hráčů, kteří si Sting vyzkoušeli a pořídili si ho. Cení ho hlavně na jamkách, kde potřebují aby disk šel doprava, viz jamka 14 na videu. Pokud vám tedy všechny disky létají moc rychle doleva a ještě neumíte házet moc daleko, rozhodně ho můžu jako začátečnický driver doporučit.

Pořiďte si Sting i vy >>

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ještě fotky disků