Flare

Výrobce: Streamline, Hmota: Neutron

Flare je velmi stabilní distance driver. Spíš je to takový přechod mezi fairway a distance driverem. Flare vyjádřený v číslech 9 / 4 / 0 / 3,5. Klidně bych fade označil číslem 4. Flare je totiž jeden z nejstabilnějších disků s rychlostí kolem 10, které jsem měl možnost vyzkoušet. Hodně bych ho přirovnal k Fireballu nebo Thrillu od Axiom disc. Konec řečí pojďme se na to podívat pěkně od začátku.

Hmota a grip

Disk je vyroben z neutronu. Tato hmota je velmi příjemná a skvěle se drží. Jen pozor na vlhkost. Výbornému gripu napomáhá i fakt že disk je velmi plochý, což mě osobně velmi vyhovuje. Flare se vyrábí pouze v neutronu a nově i v cosmic neutronu (dvou barevné kombinace). Zvlášť verze cosmic je fakt pohledová záležitost a tyhle žíhané disky jsou fakt nádherné.

Forehand

Flare je opravdu stabilní disk a můžete se do něj opřít dle libosti. Není to žádný letec a dostat se s ním na vzdálenost přes 90m vyžaduje pořádnou ránu. Super je jistota fadu a je jedno jestli hodíte rovný hod nebo anhyzer. Disk prostě vždy faduje. Flare není disk na velké vzdálenosti, ale odvede vynikající práci zejména v protivětru. Zkoušel jsem ho ve větru 10 -12 m/s a úplně v pohodě si udržel svoji stabilitu. Nebyla tam ani známka že by se chtěl překlápět do anhyzeru. Prostě stabilní bestie. Velmi dobře ho využijete na forhandová esíčka. Jak už jsem se zmínil vždy se vrátí a tato jistota je k nezaplacení.

Backhand

Flare není disk pro každého a opravdu už musíte mít něco odházeno, aby jste si s tímto diskem poradili. Když se budeme bavit o hodech kolem 80m, tak disk rovně vypuštěný velmi rychle začne fadovat. Náklon se stále zvětšuje a disk dopadá k zemi v úhlu téměř 45°. Hodit s tímto diskem ke 100m chce už opravdu pořádnou ránu.

Hyzer – pokud disk vypustíte v mírném hyzeru, disk po pár metrech zvětšuje svůj náklon a k zemi dopadá pod velkým náklonem a nemá tendenci vůbec odskakovat či skipovat. Po pár hodech jsem si na to zvykl a velmi mi vyhovovalo jak je disk přesný.

Anhyzer. Poku chcete s Flarem hodit trochu dál je anhyzer dobrý způsob jak toho dosáhnout. Vzdálenost kolem 100m bylo maximum co jsem z tohoto disku dokázal vymáčknout. Disk jsem vyhazoval ve velkém anhyzeru. Okamžitě se začal rovnat a přibližně po 60m se narovnal a začal razantně fadovat.

Tomahawk a Thumber

Obrovská stabilita se projevila i u hodů přes hlavu. Flare se opravdu otáčí velmi, ale velmi pomalu. Takže pokud člověk chce aby disk dopadal k zemi kolmo je i na vzdálenost 70m nutné disk při výhozu celkem dost naklonit ve směru otáčení. To platí zejména u tomahawku, kdy se disk otáčí ještě o něco pomaleji než při thumberu. Trošku jsem se s tímto diskem pral při odech na delší vzdálenost a daleko lépe mi fungoval na kratší příhozy 45 – 55m, kdy jsem disk nechával přistávat na záda. Při hodech na větší vzdálenost jsem měl potřebu disk stále srovnávat s Resistorem či Fireballem, které jsou na dlouhé hody přes hlavu excelentní. Tak nějak jsem podobné očekával i od Flaru a to se nedělo. Flare není na hody přes hlavu vůbec špatný, ale osobně dám přednost jinému disku.

Rollujeme

Forhandový roller bylo něco co mě u Flaru opravdu hodně zajímalo a fakt už jsem se těšil až to vyzkouším. Stabilita  a profil disku naznačovaly že by mohlo jít o velmi dobrý disk na rollery. No a výsledek mě překvapil. Flar je velmi specifický disk na rollery. Do disku je potřeba se pořádně opřít a pokud tak učiníte bude vám odměnou téměř rovný roll. Přesněji řečeno pokud hodíte disk proti zemi téměř kolmo, udrží tento úhel skoro až do konce. Na konci dráhy téměř nevybočí. Ale pokud netrefíte správný úhel disk je celkem nevyzpytatelný. To samé platí, když mu nedáte dostatečnou energii. Na rozdíl od jiných disků, nemá Flare tendenci měnit úhel (překlápět se) v průběhu rollování. Což mi po čase přišlo trošku zvláštní. Pokud se Vám dostane Flare do ruky určitě roller vyzkoušejte.

Závěrem

Flare je velmi stabilní disk, který bych doporučil především zkušenějším a silově zaměřeným hráčům. Je fakt super i do silného protivětru a především na forhandy. Flare je vlastně první stabilní driver firmy Streamline a musím říci že je velmi zajímavý. Pokud hledáte disk podobný Fireball od Axiom, Motion od MVP či Firebird od Innovy určitě zkuste Flare. Myslím že si ho velmi mnoho lidí oblíbí. No a pro fanoušky Streamline je Flare povinností 🙂

Flare specifikace

Typ disku: distance driver
Průměr disku: 21.2 cm
Výška disku: 1.8 cm
Šířka rimu: 2 cm
Hloubka rimu: 1.2 cm
Max. hmotnost: 175 g

Flare v číslech

Speed: 9
Glide: 4
Turn: 0
Fade: 3,5

Letová charakteristika disku Flare

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Ještě se mrkněte na pár fotek.

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.