Force

Výrobce: Discraft

Aktuálně je v kurzu nejen kvůli tomu, že ho má nově Paul McBeth jako hlavní driver. Mnoho hráčů o kvalitách tohoto disku ví už dlouhé roky, ale pozor, ne každý ho dokáže zkrotit. Jde o Discraft Force.

Discraft o něm píše:

Pokud drivuješ hodně silně, zkus Force. Je to nejrychlejší stabilní disk od Discraftu, který má široký ráfek a glide, ze kterého ti spadne čelist a potenciál obrovské vzdálenosti. Je určený pro zkušené silové hráče.

Discraft čísla: 2.0
Moje hodnocení: 12, 5, 0, 3 – (rychlost, glide, turn, fade)

Zkušenosti

Force je dlouhý, stabilní driver. Rychlost 12 dobře naznačuje, že umí letět daleko. Tento disk je ale fakt hodně stabilní, na začátek bych chtěl říct, že pokud nehodíte 100 metrů (radši víc), bude točit doleva (pravoruký backhand) hodně rychle. Průměrného Force bych porovnal s Destroyery, ale rozhodně s těmi runy, které vyšly stabilnější.

Pokud Forcovi pořádně naložíte a hodíte ho rovně, dočkáte se dlouho rovného letu (kupodivu) s velkým glidem, spolehlivě nulovým turnem a jistým fadem na konci. Takže přesně to, co od dlouhého stabilního disku čekáte, ale ne každý umí takhle pěkně držet rovinu před tím, než přijde tak výrazný fade. Tohle platí jak pro forehandy, tak pro backhandy.

Force používám hodně na pohodlné hyzery, kde přesně vím, kam disk umístit, aby se vrátil zpět na fairway. Udělá pokaždé to stejné a tím pádem se s ním jednoduše míří a je na něj spolehnutí. Pokud rádi házíte anhyzery, stačí mu dát jen malinký a poletí krásně rovně, pomalu se z anhyzeru dostane a vrátí se slabým fadem. Stačí ho hodit nízko, vysoký glide se postará o to, aby se nezavrtal do země dřív, než chcete.

Grip

V ruce se na backhand drží moc pohodlně. Hlavně kvůli tomu, že má zevnitř hodně vysoký ráfek, což já osobně dost cením, protože potom mám pocit, že mi nevyklouzne z ruky a vypustím ho přesně kdy potřebuju. V kombinaci s ESP materiálem, který má skvělý grip, je to jeden z nejpříjemnějších disků, co znám. Nehledě na to, že jsou letošní runy ESP snad nejhezčí, co jsem kdy viděl!

Hmota

Na porovnání mám 2 Force v Elite Z materiálu (jeden z nich nový Paul McBeth run) a dva ESP. Elite Z jsou plošší a o trochu stabilnější než ESP. Tím že jsou plošší, mi vyhovují víc na forehandy. Oba testované ESP jsou lehce vypouklé a drží rovinu déle. V ruce jsou trochu měkčí než Elite Z a moc příjemně se drží. O barvách bych se tady mohl rozplývat do nekonečna. Slyšel jsem, že obitý ESP Force dokáže být neskutečně rovný a skvěle plachtící disk, na to si ale ještě zhruba rok počkám.

Závěrem

Abych to shrnul, pokud hledáte spolehlivý, stabilní a zároveň dlouhý driver, ať už na backhand nebo forehand, zkuste Force a vzpomeňte si na tento článek za rok, protože s letošními přestupy známých hráčů do Discraft týmu si tento disk rychle oblíbí velký počet lidí a věřím tomu, že jeho prodeje půjdou rapidně nahoru.

Force specifikace

Typ disku: Distance Driver
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 1.7 cm
Šířka rimu: 2.3 cm
Hloubka rimu: 1.2 cm
Max. hmotnost: 175 g

Parametry disku Avenger

Force v číslech

Speed: 12
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 3
Discraft hodnocení: +2

Letová charakteristika disku Force

Letové vlastnosti disku Punisher
Koupit disk Avenger

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ukázkové video

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.