Luna - Paul McBeth

Výrobce: Discraft

Luna od Discraftu – to je legenda letošní sezóny. Poměrně drahá, ale přesto skoro všude vyprodaná, rovná, příjemná. Navíc nám Paul McBeth ukázal, jak s ní budeme zaručeně házet 135 metrů rovně v tomto videu. No možná ne všichni, ale za zkoušku určitě stojí.

 

První pocity 

Začal bych tím, jak se Luna drží v ruce. Je to poměrně mělký, zaoblený a moc příjemný putter, který nemá bead. Je hodně podobná jako Discraft Roach, nebo Discmania P2 (jen ne tak hluboká). V čem určitě vyniká, je materiál. Zatím se vyrábí pouze v jednom a to je Jawbreaker s příměsí gumy. Výsledek je úžasný – velmi tvrdý (podobně jako McPro), ale přesto neklouzavý (rozhodně ne jako McPro) materiál. Prostě máte pocit, že držíte měkký disk, který vám z ruky nevyklouzne ani za mokra, ale ve skutečnosti je tvrdý, takže při hodech drží tvar. Těžko se to popisuje, ale určitě si na Lunu sáhněte, stojí to za to. 

Letové vlastnosti 

Pokud se s lunou rozhodnete drivovat, nedívejte se na čísla, protože 3, 3, 0, 3 rozhodně neodpovídá realitě. Mám pocit, že buď Lunu testovali v lepší hmotě, nebo po velké párty. Z mých zkušeností bych jí dal 3, 3, 0, 1. 

Je totiž hodně, hodně rovná. Při silových rovných hodech nečekejte turn ani fade, Luna prostě jen letí tam, kam ji hodíte a nemá v plánu nikam zatáčet. Podívejte se na video na spodu stránky a pochopíte. Pár šťastlivců má Lunu v BigZ, která podle videí je stabilnější, na tu si ale v ČR ještě asi nějaký čas počkáme, takže pro „základní“ plast platí, že je opravdu rovná a drží takový úhel, v jakém ji hodíte. Když jí dáte hyzer, lehce se srovná a potom ho drží, z anhyzeru se skoro nevrací.

Na putter umí letět poměrně daleko (vizte paul mcbeth video), je relativně rychlá a pěkně gliduje. Pokud bych ji měl k něčemu přirovnat, tak určitě Discraft Roach, moc se od sebe letovými vlastnostmi ani pocitově neliší, rozdíl je hlavně v ceně. Na příhozy je předvídatelná, stačí ji dát trochu hyzeru a celou dobu v něm poletí (proto ta jednička ve fadu). 

Putting

Co by to bylo za recenzi na putter, kdybych neřekl jak se s nimi puttuje. Stabilitou je při puttování někde mezi Discmania P1 a P2, dlouho drží rovinu a výšku i při delších puttech. Jak už jsem psal nahoře, materiál je tvrdý a neklouže, nižší ráfek se zase postará o to, že pohodlně a čistě vyletí z ruky. Celkově se mi s nimi puttuje příjemně, ale přece jen mám raději trochu měkčí materiály.

Závěrem

Abych to shrnul – pokud hledáte rovný drivovací putter a jste Paul McBeth fanoušek, kupte si Lunu. Pokud chcete v podstatě to stejné a nechce se vám za něj platit tolik peněz, kupte si Discraft Roach. Pokud hledáte něco na puttování, co pěkně sedne do ruky, oba jsou skvělá volba.

 

Luna specifikace

Typ disku: Putt & Approach
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 2 cm
Šířka rimu: 1.1 cm
Hloubka rimu: 1.4 cm
Max. hmotnost: 175 g

Parametry disku Avenger

Luna v číslech

Speed: 3
Glide: 3
Turn: 0
Fade: 3

Letová charakteristika disku Luna

Letové vlastnosti disku Punisher

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ukázkové video

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.