Nuke

Výrobce: Discraft , plast: Big Z, FLX Z, ESP

Nuke od Discraftu, to je disk proslavený svou rychlostí a 25 mm širokým ráfkem, který napovídá o tom, že tento talíř rozhodně umí doletět daleko. Jedna z podmínek ale je, že ho musíte umět rychle hodit, začátečníci se budou spíš trápit.

Nuke je rychlý, dlouhý a poměrně stabilní distance driver. Pokud umíte hodit 100+ metrů, uvidíte i lehký turn, ale počítejte s tím, že se spolehlivě vrátí.

Discraft o něm píše:

Dlouhé drivy jsou najednou stejně jednoduché, jako stisknutí tlačítka NUKE (nukleární bomba). Tento disk pro zkušené hráče uletí dlouhé vzdálenosti bez jakékoliv námahy. Široký ráfek a vyladěná aerodynamika dávají Nuku bezkonkurenční rychlost, přičemž ho stabilita 1.6 dělá využitelným diskem pro velké množství hráčů. Poznejte jeho sílu!

Zkušenosti

Nuke, to je moje stálice v bagu na nejdelší hody. Mám jich asi 6 ve všech různých materiálech a stabilitách, pokrývají mi veškeré potřeby na maximální vzdálenosti. Co bych Discraftu vytkl (a to je považuji za hodně konzistentní) je fakt, že každý Nuke je jiný a když si ho kupujete, nevíte jak moc nebo málo stabilní bude. Ale zpátky k využití.

Pokud se potřebuji dostat přes 110 metrů, po Nukovi sáhnu skoro vždycky. Tento disk se řadí mezi takové ty klasiky typu Innova Boss/Destroyer, Prodigy D1/D2, Latitude64 Ballista, MVP Teleport, kde jsou všechny více méně stejné. Pokud umíte hodit dostatečnou bombu, rovně hozený Nuke začne pěkně turnovat, dlouho se nese a nakonec se spolehlivě vrátí (pokud teda nehážete osmičku na ADD). Když ho hodíte hyzerem, drží ho celou dobu. Výjimkou je hodně ohraný Nuke, mám hodně oházené v ESPBigZ materiálu, které točí doprava spolehlivě, ale správným hodem letí rovně a pekelně daleko (vizte video, kde porovnávám různé materiály). Stabilnější kusy odolávají větru perfektně, ty rovnější radši nechávám v bagu, čelní vítr je rád stáčí doprava.

 

Porovnání různých materiálů disku Nuke

Forehand

Pro forehandy se chovají v podstatě stejně jako pro backhandy, můžu jen a jen doporučit. Udrží v podstatě každou ránu, nemají tendenci se třepat a jít do rolleru, nic takového. Pokud máte menší ruce, doporučili bych Nuke prvně vyzkoušet u někoho jiného, ráfek je 25 mm široký, což je přeci jen dost a ne všem to vyhovuje.

Závěrem

Nakonec bych chtěl dodat, že jak už to u disků bývá, větší vzdálenost = menší přesnost. To platí i u Nuků. Přestože jsem nenašel disk, kterým bych dohodil dál, tak poslední dobou čím dál tím víc používám pomalejší, ale přesnější disky (Discraft Punisher, Force) na které se i ve větru dá víc spolehnout. To ale nemění nic na tom, že Nuke zůstává a pravděpodobně dlouho zůstane nejdelším a jedním z nejpoužívanějších disků na maximální vzdálenosti.

Nuke specifikace

Typ disku: Distance Driver

Průměr disku: 21.2 cm

Výška disku: 1.6 cm

Šířka rimu: 2.5 cm

Hloubka rimu: 1.2 cm

Max. hmotnost: 180 g

Nuke v číslech

Speed: 13
Glide: 5
Turn: -1
Fade: 3

Discraft hodnocení: +1.6

Dostupné materiály

  • Pro D, Elite X (málo odolný, po obouchání jde víc doprava, pro drivery nedoporučuji)
  • ESP, FLX, Z FLX, Elite Z, Ti, Glo (stabilnější, odolné)
  • Z lite (odlehčený, méně stabilní)

Letová charakteristika disku Nuke

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ještě pár fotek Nuke v různých hmotách

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.