Pilot Electron

Výrobce: Streamline (odnož MVP), plast: Electron soft, hmotnost: 173g

Konečně se mi do ruky dostala novinka od MVP – putter Pilot, na který vám přináším recenzi. Na začátek musím podotknout, že jediné, co v řadách MVP disků chybělo a co jsem postrádal, byl dobrý putter a dlouhý driver. Drivery se podařilo rozšířit o Teleport a teď je tu konečně i pořádný putter.

Pilot Streamline

Jedná se o první disk tohoto výrobce, který je vyroben z jediného plastu, a ne kombinací dvou různých materiálů, jak je u MVP zvykem (technologie GYRO). Lem disku tedy není tvořen z tvrdého plastu a příjemná softová hmota vám krásně přilne k dlani. Recenzovaný kousek je z materálu Electron soft a na omak je neskutečně příjemný. Obával jsem se, že softová hmota bude příliš měkká, ale byl jsem mile překvapen, že tomu tak není. Tvrdostí a průhybem je disk srovnatelný s Labutí (Swan) od Westside (nebo Polar Bear od DareDevil), takže kdo má rád nízké profily disků, přijde si na své.

A jak mu to lítá?

Poprvé jsem měl možnost Pilot otestovat na podzimním ADD a musím říct, že mi několikrát vytrhl trn z paty a dokázal se zachytit i za jediné očko řetězu jamky.

Co se letových vlastností týče, při patování do 5-6 m je poměrně stabilní a udrží si směr. Od 6 m dále se už začne projevovat číslo 2 na konci. Od 12 m a dál jsem musel přidat mírný anhyzer, abych udržel letovou fázi bez fadu na konci.

Pokud mám hodnotit jeho schopnosti při delších vzdálenostech, tak při odhozu na cca 20 – 40 m si disk ještě stále udržuje stabilitu a musíte počítat s jistým fadem na konci. Při odhozu větší silou na 70 – 90 m s mohutnou rotací vám ale udrží nádhernou rovinu až do dopadu, ba si troufám říci, že při velké síle a velké rotaci se začíná projevovat decentní turn, cca -0.5.

Několikrát jsem si mohl vyzkoušet, jestli mi Pilot udrží dlouhý táhlý anhyzer a byl jsem překvapen, jak je předvídatelný a to, co po něm chcete, opravdu ustojí. Při hyzeru pak ve srovnání s jinými puttery nemusíte disk tolik podhazovat – stačí jen decentně usměrnit a podle síly a rotace, kterou do disku vložíte, si zachová letovou fázi a nemá tendenci se přepírat.

Co oceňuji nejvíce

Ještě do loňského roku jsem za nejlepší putter považoval Polar Bear, který jsem využíval buď jako putter a nebo pro jeho vlastnosti i jako approach. Z nějakého důvodu mi ale začal vadit jeho zvýšený okraj lemu a do ruky se mi stal nepohodlným. Proto jsem přešel na Labutě, které jsem ale pro jejich nestabilitu málokdy mohl použít jako příhozové disky. Mít proto u sebe vždy zvlášť Swany na patování a zvlášť puttery na příhozy bylo nutností, leč trochu nepraktickou. Zdá se ale, že díky Pilotu (který pro mě svými vlastnostmi splňuje požadavky jak na patování, tak na příhozy) budu moct zredukovat bag minimálně o 4 disky. Zatím se zdá, že se MVP podařilo sladit nejlepší vlastnosti disků Envy (stabilita) a Labuti (přilnavost k řetězu), což je pro mě obrovské plus.

Nyní ale vyvstává otázka, jestli si tato novinka své letové vlastnosti uchová, protože – jak všichni víme – po několika trefách diskem ať už do stromu, elektrického vedení nebo do souseda venčícího psa či maminky s kočárkem, ztrácí disk vyrobený ze základního plastu svou letovou stabilitu. Jak tomu bude u tohoto modelu, se můžeme zatím jen domnívat. Pevně ale doufám, že Pilot nezklame a zůstane mezi mými oblíbenci.

Na hodnocení disku a jeho vlastností s postupným opotřebením se můžete těšit za nedlouho v aktualizaci recenze.

Pilot specifikace

 
Typ disku: 10mm Puttur & Approach
Průměr disku: 21.2cm
Výška disku: 1.8 cm
Šířka rimu: 1 cm
Hloubka rimu: 1.3 cm
Max. hmotnost: 177g

Pilot v číslech

Speed: 2
Glide: 5
Turn: -1
Fade: 1

Letová charakteristika Pilota

Letová charakteristika přímo od výrobce.
Zdroj: http://www.inboundsdiscgolf.com

Napsal Jiří "jerry" Brožek

 

A ještě pár fotek Pilota

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.