Punisher

Výrobce: Discraft

Punisher je dlouhý driver, který Discraft vydal nedávno a sklidil s ním velmi slušný úspěch. Pojďme si ho tedy rozebrat a zjistit, co se v něm skrývá.
Discraft Punisher – distance driver, který je poměrně stabilní, má velký glide a žádný turn. Parádní do větru, dobrý jak na backhand, tak forehand. Když se podíváte na fotky, asi se nebudete divit, že ho všichni v mém okolí znají spíš jako “teplouš”.

Discraft o něm píše:

Punisher je velmi dlouhý distance driver, který se nejlépe chová, když mu dáte velkou rychlost. Potom můžete čekat velký glide a předvídatelný fade ať házíte backhand, nebo forehand.

Zkušenosti

Někdy je potřeba vyměnit trochu vzdálenosti za větší přesnost a proto často tasím Punishery místo Nuků. Mám dva v Big Z materiálu, který je tak akorát tvrdý a oba se chovají úplně stejně. Narozdíl od nejdelších driverů má menší ráfek (22mm) a pohodlně se drží.

Recenze disku Punisher

Backhand

Při pokročilých (~110 metrů) backhandových hodech je na něj spolehnutí, má obrovský glide a nese se dlouho rovně. Je stabilní tak akorát na to, že se vždycky vrátí, ale dlouho letí rovně a na rozdíl od mých Nuků (nebo jiných nejdelších driverů obecně) nemá žádný turn, takže je lépe kontrolovatelný a to na něm cením nejvíc. Je to taková delší verze mnou hodně vychvalovaných Avengerů. Nejvíc ho používám na přesné hyzery, které drží po celou dobu letu. Po troše obouchání bych mu řekl čísla 10, 5, 0, 2.

Forehand

Pro forehandy platí v podstatě to stejné, co pro backhand, nemá cenu se rozepisovat. Skvělý na hyzery, při rovném hodu letí daleko rovně a na konci se můžu spolehnout na lehký fade přesně tam, kam chci. Tento disk udrží s rychlostí 12 už pořádnou ránu bez toho, aby se začal překlápět tak, jak mi to u horší forehandové techniky dělají kratší disky.

Závěrem

Vždycky jsem říkal, že Nuky pokryjí veškeré mé distance drivy, ale když jsem zkusil Punishera, překvapilo mě, jak často jsem ho začal využívat. Dost lidí ho porovnává s Destroyerem, já bych ale řekl, že je o trochu kratší, bez turnu a s pomalejším fadem, jak ale víme, každý kus je jiný. Doporučil bych ho i pro hráče, kteří chtějí zkusit rychlý disk, ale nevěří (nebo nezvládají) si na disky o rychlosti 13 a víc.

Punisher specifikace

Typ disku: Distance Driver
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 1.5 cm
Šířka rimu: 2.2 cm
Hloubka rimu: 1.1 cm
Max. hmotnost: 175 g

Parametry disku Avenger

Punisher v číslech

Speed: 12
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 3

Discraft hodnocení: +1.7

Dostupné materiály

  • Elite Z, Z FLX, ESP, Big Z – všechny kvalitní, vydrží dlouho a neztrácí letové vlastnosti.

Letová charakteristika disku Punisher

Letové vlastnosti disku Punisher
Koupit disk Avenger

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ještě pár fotek disku Avenger

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.