Pyro

Výrobce: Axiom, Hmota: Prism Proton

Pyro je zcela nový midrange od Axiom / MVP. Jedná se o stabilní dsik vyjádřený těmito čísly 5 / 4 / 0 / 2,5. Osobně bych klidně fade označil číslem 3, ale k jeho stabilitě se ještě dostaneme. Začnu trochu netradičně a to novou hmotou Prism ze které je Pyro vyrobeno.

Hmoty a grip

Disk je vyroben z nové hmoty, které se jmenuje Prism (Prism je průhledná hmota na bázi klasického protonu o větší hustotě a jsou v ní obsaženy neprůhledné částečky. Výsledný efekt je něco jako metalflake). Samotné jádro disku je v tomto případě vyrobeno z klasického Protonu a rim právě z hmoty Prism. Již nyní by se mělo Pyro objevit i v provedení Prism Neutron, to jest neutronové jádro a Prism okraj. 

Disk je velmi plochý a masivní rim se příjemně drží. Člověk má pocit, že drží „kus“ disku. Hmota je do ruky příjemná a vůbec neklouže. Prostě kasický Proton od MVP / Axiom.

Forehand

Pyro mě na forhand moc mile překvapilo. Disk je velmi stabilní a ikdyž se do něj opřu tak ho nepřervu. Disk v první fázi letí rovně a pak začne fadovat. Fade je pozvolný, táhlý ale jistý. Disk  krásně plachtí a odmění se vám velmi velkou vzdáleností i přes 85m. Pokud bych ho měl srovnat s Deflectorem, tak Pyro určitě více plachtí a fade je mnohem více táhlejší. Takže pokud se potřebujete dostat více doprava za překážku je Pyro super Volba. Nádherně se s ním tvarují forhandové esíčka. Ideální na příhozy mezi stromy či záchrané hody. Za mě je Pyro na fohand boží.

Backhand

To co platilo pro forhand plaí i pro backhand. To znamená, že Pyro je velmi stabilní. První část letové fáze je rovná. Přibližně ve dvou třetinách začne disk fadovat. Fade je velmi táhlý a disk se od osy výhozu vzdálí velmi daleko. K zemi disk přistává pouze v mírném náklonu takže nehrozí žádné rolly. Občas i skipne.

Hyzer – pokud disk vypustíte v mírném hyzeru, disk si v první fázi letu drží náklon ve kterém byl vypuštěn. Ke konci letu disk pěkně a jistě faduje. A platí to co u rovného hodu, že disk se vychýlí celkem dost od osy výhozu

Anhyzer. Disk vypuštěný v anhyzeru se celkem rychle srovná a na konci má jistý fade. Udržet Pyro delší dobu v anhyzeru, chce celkem dost síly a celký úhel vypuštění.

 

Tomahawk a Thumber

U hodů přes hlavu se projeví stabilita Pyra naplno. Disk se u obou hodů otáčí velmi pomalu. U tomahawku ještě o trochu pomaleji. Nemá cenu popisovat jak pomalu se disky otáčí, tohle je potřeba si vyzkoušet. Já si Pyro oblíbil na příhoz tomahawkem. Cca na 50m disk vyhodím v úhlu 45°, disk se na tuto vzdálenost pomalu otočí a přistane na záda a kousek se po nich sklouzne. Je to velmi přesné a konzistentní. Doporučuji určitě vyzkoušet.

 

Závěrem

Pyro je velmi stabilní a spolehlivý midrange. Velmi sem si ho oblíbil na forhand a třeba na Czech Open mi několikrát vytrhl trn z paty. Spolehlivost a přesnost je to co na disku musíte milovat. Pyro bych doporučil všem hráčům kteří rádi farhand. Pokud scháníte stabilní a spolehlivý midrange zvažte Pyro. Za mě fakt pecka!

Pyro specifikace

Typ disku: midrange
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 1.4 cm
Šířka rimu: 1.65 cm
Hloubka rimu: 1.1 cm
Max. hmotnost: 175 g

Pyro v číslech

Speed: 5
Glide: 4
Turn: 0
Fade: 2,5

Letová charakteristika disku Pyro

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Ještě se mrkněte na pár fotek.

Kvůli vám jsem ho i umyl. Myslím ten Resistor.

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.