Resistor

Výrobce: MVP, Hmota: Neutron a Proton

Resistor je stabilní fairway driver od MVP. Přesněji řečeno hodně stabilní. Vyjádřeno čísly 6,5 / 4 / 0 / 3,5. Prostě disk pro pořádný chlapáky. Ale vážně. Resistor má i přes svou stabilitu obrovské možnosti, jak jej používat. Tak se na to pojďme podívat.

Forehand

Právě kvůli forehandu jsem si Resistor pořídil. Chtěl jsem něco hodně stabilního a taky jsem to dostal. Resistor prostě nepřervete. Pokud disk vypustíte rovně, velmi rychle začne fadovat. Pokud ho vyhodíte v hyzeru, půjde k zemi téměř kolmo. Samozřejmě záleží na vaší síle a dovednostech. Ze začátku jsem s ním nebyl schopen dohodit příliš daleko, ale časem si člověk zvykne a když se do disku pořádně opřete, dá se s ním hodit nějakých 85 – 90 m.  Disk vyhozený v anhyzeru se velmi rychle srovná a na konci je jistý fade. Takže super na různá esíčka, obhazování a záchranné hody. U Resistoru si velmi cením jeho přesnosti a to i v silném větru.

Backhand

Tento disk je jak stvořený do větru, hlavně do protivětru, kdy vám jeho stabilita přijde jistě vhod. Aby jste s tímto diskem hodili trochu dál, musíte mít již něco naházeno, nebo v ruce dynamit.

Hyzer – přesně pro tyto hody byl Resistor stvořený. Disk vypusťte rovně a o vše ostatní se postará sám. Jeho stabilita je opravdu velmi velká, takže již po pár metrech začne disk fadovat. Pokud už ho vypustíte v hyzeru, buďte si jisti, že disk půjde rychle do ostrého fadu a k zemi bude dopadat téměř kolmo 🙂

Anhyzer. Na to, že by Resistor udržel anhyzer, rychle zapomeňte. I když ho vypustíte ve velkém anhyzerovém náklonu, disk se velmi rychle srovná a let zakončí jistým fadem.

Rolluji, roluješ, rolujeme

Resistor je neuvěřitelný disk na forehandový roller. Kombinace velké stability a velmi nízkého profilu udělala z Resistoru neskutečný roller. Bude to znít neuvěřitelně, ale Resistor umí rollovat téměř rovně. Ano, je to tak. Chce to pár hodů a najít ten správný úhel, ale jakmile to trefíte, budete čučet. Disk po výhozu velmi dlouho drží úhel, ve kterém jste ho hodili. Teprve po chvíli se začne rovnat. Podle síly hodu se buď mírně překlopí na záda (při silnějších hodech), nebo přepadne na „břicho“. To když nemá dost energie. V obou případech je vyosení od linie hodu opravdu minimální. Dost často se dokonce stává, že se disk pouze položí. Za mě splněný sen.

Hody přes hlavu

Jednou z nejsilnějších stránek tohoto disku je hod přes hlavu. Přesněji řečeno thumber. Disk se velmi pomalu otáčí a díky tomu s ním lze dosáhnout opravdu velmi dlouhých vzdáleností. Fantastická je nejen vzdálenost, ale i přesnost. Pokud disk vyhodíte kolmo k zemi, musíte mu nadělit opravdu hodně energie, aby se dotočil. V praxi se bavíme o vzdálenosti přes 70 m. Na menší vzdálenost už musíte disk naklápět ve směru otáčení, pokud tedy chcete, aby dopadal kolmo k zemi. Díky své stabilitě je otočka disku pomalá, čehož můžete využít a disk nechávat splouvat v různých trajektoriích na „záda“. Fakt skvělá záležitost na obhození či přehození překážek. Pokud házíte rádi přes hlavu, tak je pro vás  Resistor povinností.

Plasty a držení disku

Resistor se vyrábí v ProtonuNeutronu. Testoval jsem ho v obou hmotách a zásadní rozdíl jsem nenašel.  Oba disky mám ve stejné hmotnosti a to 175 g a musím říci, že je to znát. Prostě cítíte, že máte něco v ruce. Disk se velmi příjemně drží a to díky nízké výšce a příjemně širokému rimu. Já mám prostě rád placky. Obě hmoty se výborně drží a co se odolnosti týče, jsou skvělé. Disk v Neutronu házím více jak rok a za tu dobu schytal pár ran. Na stabilitě to však není poznat. A jak jsem již zmínil, ve srovnání s diskem v Protonu, který mám asi tři měsíce, rozdíl ve stabilitě opravdu nevidím.

Závěrem

Resistor je disk určený spíše pokročilým hráčům a pořádným chlapákům. Doporučil bych ho opravdu každému, kdo hází thumberem a také všem forehandistům, kteří mají trochu síly. Disk je vhodný i do silného protivětru. No a jako bonus získáte vynikající disk na forehandový roller – a to se vyplatí 🙂 Za mě je Resistor prostě pecka!

Resistor specifikace

Typ disku: Fairway driver
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 1.4 cm
Šířka rimu: 1.65 cm
Hloubka rimu: 1.1 cm
Max. hmotnost: 175 g

Resistor v číslech

Speed: 6,5
Glide: 4
Turn: 0
Fade: 3,5

Letová charakteristika disku Resistor

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Ještě se mrkněte na pár fotek.

Kvůli vám jsem ho i umyl. Myslím ten Resistor.

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.