River Pro

Výrobce: Latitude 64 , plast: Opto line, hmotnost: 172 a 174g

River Pro je stabilnější bratr oblíbeného disku River. Jedná se o stabilní fairway driver vydaný pro Trilogy Challenge 2017. Do běžného prodeje šel na podzim téhož roku. Klasický River je disk vhodný i pro začínající hráče, vyniká enormním glidem a umožňuje turnover hody s minimem úsilí, což ho dělá ideálním společníkem na úzké lesní fairwaye. River Pro je naopak diskem z opačné strany spektra stability, který neoplývá přebytečným glidem a oceníte ho ve větrných dnech.

Na co ho používám

Sám mám v současnosti v bagu hned dva kousky v Opto line, 172 a 174 g, které používám na backhandové hody na užších fairwayích, kde chci končit lehce vlevo, jako je třeba jamka 6 na turnaji Czech Open, na hyzery na otevřených jamkách, u kterých se snadno kontroluje vzdálenost, nebo na rovné hody z kopce, tzv. „přímo na komoru“.

Jak to letí

River Pro snese hodně síly, a i za lehkého protivětru nemá tendenci se stáčet doprava. Pokud ho nakloníte do hyzeru, skončí vlevo za všech okolností. Na konci letu zakončuje lehkým, ale naprosto spolehlivým fadem. Jak již bylo zmíněno výše, glide není nijak výrazný, takže velké vzdálenosti s ním nedosáhnete, ale na to máte přeci jiné disky.

Při hodu anhyzerem dokáže pěkně držet linii, fade na konci letu je minimální, spíše se disk jen narovná.

Jak se drží

Jediná vlastnost, kterou zdědil po Riveru, je příjemný úzký (17 mm) rim, díky kterému padne skvěle do menší ruky a poskytuje maximální kontrolu nad hody.

Čísla

Letová čísla tohoto disku jsou zajímavým příběhem, neboť během pár měsíců, kdy byl disk v prodeji, se k němu objevily hned tři varianty magického čtyřčíslí. Při vydání byl označen jako 7/5/0/2.5, na první sérii disků však omylem natiskli 9/6/-1/2, což jsou čísla, kterými v té době byl označován Saint. Finální podoba číselného označení přišla v lednu 2018, kdy Latitude64 provedlo přečíslování většiny svých disků, a River Pro je od té doby označen jako 6/5/0/2, což ho dobře vystihuje jako pomalejší stabilní fairway driver.

Závěr

River Pro je disk, který ocení především pokročilejší hráči na kontrolované hody na pomezí midrange a driveru. Díky menšímu glidu je z něj skvělý společník do větrného počasí. Pro úplné začátečníky není příliš vhodný, neboť vyžaduje hrubší zacházení. Neposkytne vám dlouhé hody, ale spolehlivost za každých podmínek určitě oceníte.

River Pro specifikace

Typ disku: Fairway driver
Průměr disku: 21.4cm
Výška disku: 1.8 cm
Šířka rimu: 1.7 cm
Hloubka rimu: 1.3 cm
Max. hmotnost: 177g

River Pro v číslech

Speed: 6
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 2

Letová charakteristika disku River Pro

Recenzi napsal Jakub "Syky" Sýkora

Discgolf jsem vyzkoušel na jaře 2014 jako doplňkovou aktivitu k ultimate, které jsem hrál tou dobou asi 7 let. Trvalo ale jen pár týdnů, než se změnil v aktivitu hlavní.

Pokud vás zajímá jak River pro létá podívejte se na pár videí ze zahraničí.

Recenze River Pro od Latitude 64

Recenze River Pro

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.