Stabilní drivery od Discraftu

V této recenzi budeme porovnávat hodně stabilní fairway/distance drivery od Discraftu. Konkrétně Predator, MacheteFlick. Celá recenze bude specializovaná na forehandy, protože tyto disky jsou na ně jako dělané a vyniknou v nich.

Discraft Predator

9 / 4 / 0 / 4

Discraft Machete

11 / 2 / 0 / 4

Discraft Flick

12 / 3 / 1 / 5

Predator

Predator je z testovaných driverů nejpomalejší a nejméně stabilní. Nenechte se ale zmást, pořád je stabilní fakt hodně. S rychlostí 9 má poměrně malý a hluboký rim, mně osobně hezky padne do ruky a dobře se drží jak na backhand, tak na forehand. Predator má ale znatelný bead, což nemusí každému vyhovovat, takže bych doporučil si ho před koupí osahat. 

Co se týče letových vlastností, jak už jsem psal, je to hodně stabilní driver, který prostě nepřervete ani do protivětru. Jeho kouzlo je ale v tom, že pokud mu naložíte, tak i přes absolutně žádný turn umí letět hodně dlouho rovně (hlavně na forehandu) s velmi slušným glidem, než začne prudce fadovat. To je pro mě jeho velké plus.

Rád ho používám na forehandové příhozy ve větru, kdy už je to na putter nebo midrange hodně daleko právě kvůli tomu, že ho hodím rovně nebo mírným hyzerem a můžu počítat s jistým fadem na konci přímo ke koši. Svoje využití má i na forehandové flex shoty mezi stromy, kdy ho hodím mírným anhyzerem a chci, aby ho udržel a vrátil se až na konci letu.

Machete 

Tady už nám začíná přituhovat, Machete nepatří do rukou začátečníkům a dětem. Ne snad že byste se o ni pořezali, ale kvůli její nekompromisní stabilitě.

I přes její ostrý název má Machete moc příjemný rim a jak na forehandy, tak na backhandy krásně padne do ruky. Je o něco rychlejší než Predator, ale její rim nemá bead, je příjemně zaoblený a tak akorát velký. Z testovaných driverů rozhodně nejpříjemnější.

Čísla naznačují, že je o chlup rychlejší než Predator, což je pravda, ale nečekejte, že s ní dohodíte o moc dál. Je totiž o hodně stabilnější a to po celou dobu letu. Když ji hodíte rovně, na nic nečeká a hned začíná fadovat, glidu se moc nedočkáte. Umí ale hodně slušně skipovat.

Mám ji v materiálu Elite Z, který je oproti ostatním Elite Z diskům poměrně gumový. Používám ji hlavně na hody, kdy potřebuji jistý fade nebo velký skip, typicky na turnajové jamce 15 v Moravském Krumlově (kolem školy). Zároveň Machete tasím do extrémních protivětrů a mám jistotu, že se nijak nepřerve.

Flick

Pokud by vám nestačila stabilita Machette, můžete sáhnout ještě po větším kalibru. To je Flick. Už když ho poprvé vezmete do ruky, zjistíte, že je extrémně stabilní a to ještě předtím, než ho hodíte. Horní část disku je úplně plochá, ani na okrajích se nesnižuje.

Tento disk je už podle názvu dělaný na forehandy. Rim je poměrně široký, takže je Flick hodně rychlý, ale snad ze všech disků, co jsem kdy měl v ruce, je nejnižší. Vím, že to hodně lidem vyhovuje, ale já si ho právě kvůli výšce ráfku neoblíbil, protože jsem měl pocit, že ho neumím pořádně chytnout.

Flick je super na forehandové anhyzery, kdy se potřebujete dostat prvně rychle doleva a potom hned zase rychle doprava, dobře je to vidět ve videu. Další věc, na co ho využívám, jsou forehandové rollery, když nechcete, aby se disk vůbec někdy vracel doleva. Když ho hodíte lehkým cut rollerem, tak to prostě drží až do konce. Taky skipuje jako blázen, zvládá i skipy o 90 stupňů na obě strany, což se někdy dost hodí.

Abych to tedy shrnul, od spousty lidí jsem četl názory, že je to jejich nejoblíbenější forehandový driver, ale mně osobně Flick do ruky moc nesedl, přestože si rozhodně najde svoje využití.

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Video k recenzi

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.