Trace

Výrobce: Streamline disc, plast: Neutron, hmotnost: 174g 

Po pár hodech jsem byl z tohoto disku nadšený. Trace je letec. Tenhle disk fakt lítá hodně daleko. Vzduchem neuvěřitelně plachtí. Na první test jsem ho vzal na Ladronku. A hned na první jamce doplachtil tak 10 metrů za koš (přes 100 metrů). Tak to jsem opravdu nečekal. Pravidelně s ním házím a nadšení neopadá.

Tak co je ten Trace vlastně zač?

Trace je distance driver od firmy Streamline, což je odnož výrobce MVP Disc Sports. Testovaný disk je vyroben z jednoho typu prémiové hmoty Neutron. Na rozdíl od klasických disků MVP nemá disk pevný okraj – technologii GYRO. Disk je vyroben pouze z jednoho kusu hmoty, což je zcela nový přístup firmy MVP. Po vizuální stránce je Trace fakt povedený, krásná grafika a navíc ta růžová vypadá super. Podívejte se na fotky níže.

A jak Trace lítá? Jedním slovem báječně!

Disk má udávanou plachtivost 5. S tím nemohu tak úplně souhlasit. Za mě spíše šestka. Dle mého je glide hlavní předností tohoto disku. K těm přednostem patří také ovladatelnost. S Trace jde všechno tak nějak samo. Disk krásně a hladce opustí ruku a pak s jistotou vytočí táhlé úzké esíčko. Zas a zas a pokaždé stejně. Paráda!

Pokud bychom to vzali jen podle čísel je Trace srovnatelný s Teslou od MVP. Na většině serverů mají oba shodně udávané hodnoty 11. 5. -1. 2.  Jak jsem se již zmínil, plachtivost je u Trace větší. I tvar disku tomu napovídá. Střed disku je daleko více vypouklý než u Tesly, která se naopak vyznačuje spíše plochým profilem. Porovnání těchto disků plánuji do samostatného článku a ještě k nim přihodím Wrath od Axiomu, který má také stejné hodnoty. Ale zpátky k recenzovanému disku Trace.

Tak a jdeme házet

Pokud disk vypustíte rovně, letí po výhozu lehce doprava (turn -1), postupně se srovná a na konci dráhy letu se jistě stočí doleva (fade 2). Prostě vykrouží krásné táhlé, mírné esíčko. Na dráhu letu se můžete podívat na obrázku vlevo, jelikož je opravdu totožná s charakteristikou z inboundsdiscgolf.com.

Při mírném hyzerovém podhození se disk celkem rychle srovná a letí ještě chvíli rovně. Na konci letu je jistý fade. Větší hyzer disk udrží po celou dobu letu, i když na začátku má tendence se rovnat. S tou -1 na turnu je nutné počítat.

Anhyzer nemám ještě moc zažitý, ale pokud disku dám dostatek rotace, udrží anhyzerový náklon velmi dlouho. Na konci letu se pouze srovná a plachtí velmi daleko. Bohužel tento hod se mi nepodaří pokaždé. Ale na anhyzeru poctivě pracuji a časem určitě doplním.

Na forhand tento disk nepoužívám. Tyhle disky s vypouklým středem mi nějak forhandem házet nejdou. Při forhandu musím disk lehce naklopit do hyzeru a tak ho i vypustit. Jinak se velmi rychle přetočí do leva. Pro mě je na forhand Trace příliš nestabilní.

Trace jsem testoval i thumberem (hod přes hlavu). Trace se otočí celkem rychle. Abychom dosáhli větší vzdálenosti, je potřeba při výhozu vypustit disk kolmo k zemi. Při dostatečné razanci se disk krásně otočí. Jen počítejte s tím, že když budete házet přímo na koš, disk dopadne tak 5 – 7 metrů vpravo od něj.

Grip aneb jak se Trace drží.

Překvapila mě trošku ostřejší hrana, kterou jsem v ruce nepříjemně cítil. Na to u disků od MVP nejsem zvyklý. Ale po pár hodech se disk osahal a nyní již v ruce příjemně sedí. Trace má celkem široký lem (21mm ) a tak do mé ruky perfektně zapadnul. Neutron je velmi příjemná hmota na omak a skvěle se drží.

Závěrem

Disk mě uchvátil svou plachtivostí. Létá opravdu hodně daleko a pokaždé stejně. Házet s tímto diskem jde tak nějak samo. Trace od Streamline mi opravdu sednul a tenhle disk jsem si moc oblíbil. V mém batohu má své pevné místo.

Disk bych doporučil každému, kdo už začal házet driverem. Díky své neuvěřitelné plachtivosti vás posune ještě o kousek dál. Mě Trace opravdu nadchnul a pokaždé si vychutnávám, jak skvěle létá. Bravo Streamline, jen tak dál.

Trace specifikace

Typ disku: Distance Driver
Průměr disku: 21.1cm
Výška disku: 1.5 cm
Šířka rimu: 2.1 cm
Hloubka rimu: 1 cm
Max. hmotnost: 175g

Trace v číslech

Speed: 11
Glide: 5
Turn: -1
Fade: 2

Letová charakteristika disku Trace

Pár fotek recenzovaného disku Trace

Napsal Martin "MuMu" Malý

Discgolfu jsem se začal věnovat o prázdninách 2017. Od té doby jsem tomuto sportu zcela propadl. Snažím se chodit pravidelně trénovat a účastnit se turnajů. V současné době máme hřiště na Kladně zdemontované, tak nejčastěji trénuji v Nučicích a na Ladronce. Mám oblíbené disky od MVP a Axiom disc, které vám rád postupně budu představovat, ale nejen ty.

Více o autorovi ...

Mě Trace opravdu mile překvapil a fakt jsem si ho oblíbil. Pokud vás také zaujal, určitě koukněte na nějaká videa, abyste viděli, jak komu létá. Zde je jedna recenze a také produktové video přímo od Streamline.

Recenze Streamline Trace

Produktové video přímo od výrobce

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.