Truth

Výrobce: Dynamic Discs, plast: Lucid, hmotnost: 173g

Truth je stabilní midrange disk (5 5 0 2), jenž v mém bagu vystřídal Warshipa od Westside Discs, který je méně stabilní a při rovném hodu forehandem jsem ho již přervával (disk šel do anhyzeru až rolleru). Proto jsem si pořídil Truth a je znát, že je to disk stabilnější.

Truth se vyrábí v několika verzích a materiálech, testovaný disk je signature disk Erica McCabea a je v nejlepším materiálu Lucid. A to, že je to materiál opravdu kvalitní, jsem se po dvou měsících intenzivního používání přesvědčil sám – vypadá téměř jako nový i po mnoha tvrdých nárazech na stromy. Jeho barevné provedení v jasně oranžové barvě se mi moc líbí a značně ulehčuje hledání. Ač je disk velmi hladký, drží se mi velmi dobře a z ruky neklouže.

Jak s ním házím

Ač je to disk poměrně stabilní, vždy ho házím alespoň mírným hyzerem, neboť bych ho i v bezvětří přerval – a to nejsem rozhodně silový hráč. Míra úhlu sklonu disku při výhozu je úměrná síle, kterou do hodu vkládám. Pokud se do něj opřu vší silou a hodím ho mírným hyzerem, disk se po chvíli letu srovná do vodorovné polohy a začne lehce zatáčet vlevo a na konci letu zatočí mírně vpravo. Při síle zhruba 80 % se zakřivení v první fázi letu nevyskytuje, disk se srovná a letí poměrně rovně a až na konci letu točí vpravo.

Při větším úhlu hyzeru si disk drží svou stabilní dráhu a celou dobu letu opisuje pravý oblouk (opět záleží na síle hodu, pokud je hod silnější, má disk snahu v první třetině letu trajektorii srovnávat).

Anhyzer s ním často neházím, ale pokud chci, aby disk držel levý oblouk, musím zvolit větší úhel náklonu (přes 30°) a dát do hodu více síly. Pokud je náklon menší nebo síla hodu menší, disk neopisuje křivku vlevo, ale po nějaké době se srovná a „fejdne“ vpravo (viz video).

Co si o něm myslím

Jsem moc rád, že jsem si tento disk pořídil a když jdu házet, nikdy v méme bagu nechybí. Dalo by se bez nadsázky říci, že si bez něj život už neumím představit. Je to midrange, který používám na hody dlouhé 40 až 70 m a vím, že se na něj mohu – co se týká letového projevu – spolehnout. Mohl bych ho přirovnat např. k disku Matrix od MVP (5 3 0 2), ovšem vyšší glide u Truthu je znát a Matrix používám spíše ke kratším hodům. Ovšem pokud začne více foukat, disk se již stává (při forehandu) méně stabilním a musím sahat po stabilnějších discích.

 

Doprovodné video

Specifikace disku Truth

Typ disku: Midrange
Průměr disku: 21.7cm
Výška disku: 18 mm
Šířka rimu: 15 mm
Hloubka rimu: 12 mm
Max. hmotnost: 180g

Truth v číslech

Speed: 5
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 2

Letové vlastnosti

Pár fotek disku Truth

Napsal Pavel "Chroust" Votický

Někdy na jaře 2017 jsem měl omylem puštěnou televizi a proběhla tam krátká reportáž o discgolfu...Nevím, co to bylo za pořad, odkud to bylo a co přesně bylo v té reportáži, jen si pamatuji, že jsem vykřikl: “To chci zkusit!“

Více o autorovi ...

Chcete vědět více?

Zde je pár videí ze zahraničí. Můžete se podívat, jak Truth létá a co o něm říkají zahraniční recenzenti.

Recenze disku Truth

Test disku Truth od Dynamic disc

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.