Vulture

Výrobce: Discraft

Discraft poslední dobou vyslal do světa několik povedených disků a jedním z nich je Vulture, tak trochu náhrada Avengera. Na tento disk jsem se obzvlášť těšil a po zapracování pěkně překvapil.

Přehled

Discraft Vulture – příjemně stabilní driver, který neturnuje, ale nese se dlouho rovně a na konci lehce faduje. Výborný jak na backhand, tak na forehand.

Discraft o něm píše:

Vulture je takový ohraný Predator, který není tolik stabilní a má více glidu. Tento fairway driver přináší výbornou kontrolovatelnost a je dostatečně stabilní na zvládnutí mírného protivětru.

Zkušenosti

Možná si někdo všiml, že jsem dlouho nedal dopustit na Avengery. Ty se bohužel přestaly prodávat a Discraft letos vytasil podobný disk – Vulture. Je to takový ten typický disk o rychlosti 9-10, tak akorát stabilní aby neturnoval a zároveň letěl dlouho rovně. Srovnat bych ho mohl právě s Avengerem, nebo Discmania PD (tu všichni dobře známe). V jedné věci je Vulture ale jiný – má obrovský glide! Nikdy bych neřekl že to bude takový rozdíl, ale fakt je. Ne vždycky je to dobře, ale překvapivě se s nimi dostávám na skoro stejné vzdálenosti co s Nuky, což je zhruba o 10 metrů dál než s Avengerem nebo PD.
Letové vlastnosti nejlépe popisuje následující video.

Backhand

Při backhandu prostě drží úhel, ve kterém ho hodíte, z anhyzeru se dostane a roviny má moc rád. Testoval jsem materiály Elite Z a BigZ, rozdíl ve stabilitě jsem nepoznal. Mám ale ještě jeden co má 165g, a ten má znatelný turn a obří glide. Litá mi ke 120 metrům a moc dál ničím jiným nehodím. Navíc se s ním výborně kontroluje dráha letu.

Forehand

O forehandu se dá říct úplně to stejné, rozhodně můžu doporučit. Vítr mu nevadí, rozhodně ho moc nepřerve, ale v tomto případě je ten glide spíš na škodu, protože se místy nechá unést hodně daleko a ne vždycky to musí být směrem, kterým jste chtěli.

Závěrem

Abych to tedy shrnul – Discraft mě prvně dost rozmrzel, že už nedělá Avengera, ale zanedlouho mě zase potěšil, protože se mu povedla výborná náhrada. Ať už jsi profík, nebo začínáš a potřebuješ disk co už zvládne trochu síly nebo forehand, Vulture určitě oceníš.

Vulture specifikace

Typ disku: Distance Driver

Průměr disku: 21.4 cm

Výška disku: 1.6 cm

Šířka rimu: 1.8 cm

Hloubka rimu: 1.2 cm

Max. hmotnost: 176 g

Parametry disku Avenger

Vulture v číslech

Speed: 10
Glide: 5
Turn: 0
Fade: 2
Discraft hodnocení: +1.7

Dostupné materiály

  • BigZ, ESP, Swirl Glo ESP, Elite Z – všechny jsou hodně odolné, na nový Swirl Glo ESP navíc slyším obrovskou chválu, do rukou se mi bohužel zatím nedostal.

Letová charakteristika disku Vulture

Letové vlastnosti disku Punisher
Koupit disk Avenger

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ještě pár fotek disku Vulture

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.