Zeus - Paul McBeth

Výrobce: Discraft

Máme tu druhý z řady disků, kterou si diktuje sám Paul McBeth, aktuální světová jednička v discgolfu.

Zeus

Tentokrát se jedná o distance driver Zeus (původně známý jako Kong) s čísly 12/5/-1/3, což naznačuje, že se bude jednat o dlouhý a pro zkušené hráče relativně rovný disk podobný Innova Destroyeru. Buďme upřímní, hlavní rozdíl mezi nimi je ten, že Zeus je ve swirly ESP plastu nádherný!

Po několika měsících s tímto diskem v bagu musím srovnání s Destroyerem potvrdit, ale vzhledem k tomu, jak moc se Destroyery liší ve stabilitě (od mega stabilních po relativně rovné), je potřeba říct, že Zeus je stabilitou zhruba někde uprostřed Destroyerů.
Oproti tomu Zeus, házel jsem jich už poměrně dost, Proto i First run, je poměrně konzistentní a přes drobné rozdíly letěly všechny podobně. Bavím se tedy o ESP, další materiály jsem neměl možnost zkusit, respektive tenhle disk zatím není v jiné hmotě dostupný.

A jak Zeus letí?

Nenechte se zmást videi, kde je Paul McBeth hází a jsou nestabilní. Pokud neumíte hodit ke 120 metrům, bude pro vás příjemně stabilní s velkým fadem na konci letu. Když se do něj opřete a hodíte ho rovně, udrží poměrně dlouho rovinu, ale potom přijde spolehlivý fade. Mám dva, které dokáží lehce točit doprava, ale jakmile je hodíte hyzerem, půjdou vždy zaručeně doleva. Od toho třetího (na videu modrý) žádný turn nečekám, je to spolehlivý disk do větru a krásně skipuje. Ne, že by byl extrémně stabilní, ale je o chlup víc, než ty dva předchozí, protože je o 5 gramů těžší. Pocitově se drží moc pěkně, sedí mi taky na rovné silové forehandy. Nedoletí sice tak daleko jako Nuke, ale je určitě spolehlivější ve větru.

Malý tip, jak vybrat ten správný Zeus

Pokud vybíráte Zeuse (ano, vím že správně se to skloňuje jako Dia), tak pro vás mám spolehlivý tip. Pokud chcete stabilnějšího, hledejte vypouklé (domey) disky, pokud chcete rovnější, hledejte ploché disky.

Závěr

Tento disk bych nedoporučil začátečníkům – stejně jako u většiny rychlých driverů se s ním budete trápit, protože vám hned bude zatáčet doleva. Pro pokročilé hráče je to rozhodně zajímavý disk, který se vyplatí vyzkoušet. Navíc na ty krásné barvy budou všichni kolem zírat a vy si budete připadat fakt dost in! 🙂

No není nádherný?

 

Zeus specifikace

Typ disku: Putt & Approach
Průměr disku: 21.1 cm
Výška disku: 1.6 cm
Šířka rimu: 2.3 cm
Hloubka rimu: 1.2 cm
Max. hmotnost: 175 g

Zeus v číslech

Speed: 12
Glide: 5
Turn: -1
Fade: 3

Letová charakteristika disku Zeus

Letové vlastnosti disku Punisher

Napsal a natočil Kuba Kudrna

Discgolf jsem začal hrát v roce 2014, hned jak se u nás v Moravském Krumlově postavilo hřiště. Od té doby už mě to nepustilo a vypadá to že dloho nepustí.

Více o autorovi …

Ukázkové video

Share This

Sdílejte!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.